Türkiye Kupası finalinde Beşiktaş'a mağlup olan Trabzonspor, sezonu kupayla tamamlayamamanın yanı sıra Avrupa Ligi'nde de erken turda mücadele etmek zorunda kalacak. Normalde sadece Play-Off oynaması gereken Trabzonspor, kupayı kazanamadığı için UEFA Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turundan başlayacak. Bu durum, takımın sezonu erken açmasını ve hazırlıklara daha erken başlamasını gerektiriyor.
Abdullah Avcı kimdir, nereli, kaç yaşında? Abdullah Avcı hangi takımlarda  futbol oynadı? - Son Dakika Spor Haberleri | Cumhuriyet

Trabzonspor'un Transfer Hedeflerinden Buksa ve Weghorst Milli Formada Parladı! Trabzonspor'un Transfer Hedeflerinden Buksa ve Weghorst Milli Formada Parladı!

Transfer çalışmaları da bu erken başlangıcı etkileyecek. Uzun süredir devam eden transfer görüşmeleri, sezonun erken başlamasıyla daha sıkışık bir zaman dilimine girecek. Ancak Trabzonspor'un hedefi, yeni oyuncuları takıma katıp yeni sezonun ilk idmanına yetiştirmek.
Fatih Tekke - Oyuncu profili | Transfermarkt

Trabzonspor'un Avrupa Ligi'nde yoluna devam edememesi halinde ise maddi anlamda büyük bir gelir kaybı yaşaması bekleniyor. Toplamda 3 eleme turunu geçmek zorunda olan Trabzonspor'u zorlu maçlar bekliyor. Bu durumun yanı sıra, takımın prestiji ve oyuncularının vitrine çıkma fırsatı da tehlikeye girebilir.
Trabzonspor'da Abdullah Avcı'nın ekibi belli oldu - Trabzonspor - Spor  Haberleri

Öte yandan, taraftarların büyük bir kısmı, teknik direktörlük koltuğunda Fatih Tekke'nin görmesini istiyor. Özellikle Beşiktaş maçı öncesi ve sonrasında Tekke'ye olan ilgi ve talep artmış durumda.
Fatih Tekke: “Bizim için çok güzel bir sezon bitti” - Konya Yenigün Gazetesi

Trabzonspor'un efsane isimlerinden Fatih Tekke'nin, Alanyaspor'da başarılı bir sezon geçirmesinin ardından, Trabzonspor taraftarları tarafından teknik direktörlük koltuğuna getirilmesi talepleri sosyal medyada da gündemde. Tekke, daha önce verdiği röportajlarda en büyük hayalinin Trabzonspor ile Avrupa'da başarı elde etmek olduğunu belirtmişti.
Trabzonspor'dan Abdullah Avcı'ya duygusal veda

Trabzonspor'un önünde zorlu bir dönem olduğu aşikar. Ancak taraftarlar, takımlarına olan inançlarını ve umutlarını koruyarak yeni sezona hazırlanmanın yollarını arıyorlar.

Muhabir: AYTEKİN AKAY