Şampiyonluk hedefiyle yola çıkan Trabzonspor'un rakipleri de netleşti. Erzincan, Çorum, Samsun Atakum ve Ankara EGO takımlarıyla mücadele edecek olan Trabzonspor, 5 takımlı ligde boy gösterecek. Ardından Kayseri, Adana ve Antep takımlarıyla eleme maçlarına çıkacak olan Trabzonspor, burayı başarıyla geçmesi halinde Nisan ayının sonunda play-off maçlarına katılacak ve bir üst lige yükselmek için mücadele verecek.

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Lig şampiyonu olan Iğdır FK'nın davetiyle lige dahil olan Trabzonspor, benzer bir başarı hikayesi yazmayı hedefliyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Trabzonspor'un TBL1'de yer almasını istiyor ancak Trabzonspor Kulübü, TBL2'de başlamayı tercih ediyor. Ancak, Trabzonspor'un olası bir şampiyonluğunda yeni sezonda ligde olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bordo mavili ekibin Kayseri maçı  hazırlıkları sürüyor ; Fırtına Kayseri Maçı İçin Sahaya İndi Bordo mavili ekibin Kayseri maçı hazırlıkları sürüyor ; Fırtına Kayseri Maçı İçin Sahaya İndi

Trabzonspor Basketbol Kulübü, yeni hedeflerine ulaşmak için kararlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.
 

Editör: Birol Sancak