Trabzonspor’un tecrübeli Nijeryalı futbolcusu Tony Nwakaeme, iki yıl aranın ardından yeniden Trabzonspor’a dönerek takımla birlikte Macaristan kampına katıldı. TAKA Gazetesi Spor Muhabiri Nurgül Günaydın’ın sorularını yanıtlayan Nwakaeme, hücumdaki rolü ve yeni sezon hedefleri üzerine dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’da Sözleşme Krizi! Maxi Gomez ve Joaquin Fernandez Gönderilmeye Çalışılıyor! Trabzonspor’da Sözleşme Krizi! Maxi Gomez ve Joaquin Fernandez Gönderilmeye Çalışılıyor!

Hücumdaki Rolü ve Santraforlara Yardım:
Nwakaeme, Trabzonspor’da forma giydiği dönemde kapalı defansları açma konusundaki başarısının hatırlatılması üzerine şu ifadeleri kullandı: “Benim oyun tarzım, bildiğiniz gibi hücum etmek üzerine kurulu. En çok sevdiğim şey bu tabi ki. Her zaman hücumda olabilmek, önümde oynayan oyunculara, özellikle santrafor oyuncusuna olabildiğince yardım edebilmek, onlar adına alan yaratabilmek, onların işlerini kolaylaştırabilmek üzerine. Oyun tarzım hep bu yönde oldu ve hep bu şekilde olacak.”

Yeni Sezon Hazırlıkları:
Nwakaeme, yeni sezon hazırlıkları hakkında da bilgi vererek, “Şu an sezon öncesi kampındayız. Tek hedefimiz fit olabilmek, hazır olabilmek, maçlar başladığında en iyimizi verebilecek şekilde hazır olabilmek ve hep beraber daha iyi bir sezon geçirebilmek” dedi.

Sahada Başarının Önemi:
Nwakaeme, konuşmanın sahada yapmaktan daha kolay olduğunu vurgulayarak, “Her zaman konuşmak sahada yapmaktan daha kolay. Şu an bunları ne kadar ifade etsek de sezon başlayınca önemli olan şey bunları sahada gerçekleştirebilmek. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum. Sezon başlayınca nasıl olacağını hep beraber göreceğiz” şeklinde konuştu.

Nwakaeme’nin bu açıklamaları, Trabzonspor taraftarlarına hem umut hem de heyecan verdi. Nijeryalı yıldızın hücumdaki etkin rolü ve santrafor oyuncularına sağladığı destek, takımın yeni sezondaki performansı açısından büyük önem taşıyor. Taraftarlar, Nwakaeme’nin sahada göstereceği performansı merakla bekliyor.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN