Trabzonspor, iç sahada yaşadığı puan kayıplarıyla mücadele ediyor. Abdullah Avcı yönetimindeki Bordo-Mavililer, son zamanlarda evinde istediği sonuçları alamamanın sıkıntısını yaşıyor. Özellikle son iki maçta Fenerbahçe ve Sivasspor'a mağlup olan ekip, iç sahada istikrarı sağlamak adına çaba gösteriyor.

Beşiktaş ve Trabzonspor Teknik Adamlar ve Oyuncuları, Kupa Finali Öncesi Açıklamalarda Bulundu Beşiktaş ve Trabzonspor Teknik Adamlar ve Oyuncuları, Kupa Finali Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Avcı'nın göreve gelmesiyle iç sahada oynadığı 12 lig maçında 6 galibiyet, 1 beraberlik ve 5 mağlubiyet alan Trabzonspor, dış sahada ise 13 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik, 3 mağlubiyetle 24 puan topladı. Ancak evindeki mücadelelerden sadece 19 puan alabilen ekip, iç saha avantajını tam olarak kullanamadı.

İç saha sıralamasında 9. sırada bulunan Trabzonspor, geçmiş dönemlerde Nenad Bjelica yönetiminde daha iyi bir performans sergilemişti. Bjelica döneminde iç sahada 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet elde eden ekip, iç saha sıralamasında daha üst sıralarda yer almıştı.

Bu sezon iç sahada oynadığı 16 maçta 9 galibiyet, 1 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 28 puan toplayan Trabzonspor, dış sahada ise 17 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 27 puan topladı.

Gaziantep FK ile oynadığı maçlarda ise Trabzonspor yenilgi yüzü görmedi. İki takım arasında ligde oynanan 9 maçta 6 galibiyet alan Bordo-Mavililer, 3 maçta ise beraberlikle sahadan ayrıldı.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN