Cadiz'de forma şansı bulduğu toplam 31 maçta gol veya asist yapma başarısı gösteremeyen Gomez, beklenen performansı sergileyemedi. Takımıyla birlikte ligden düşmenin acısını yaşayan Gomez, sezon boyunca istikrarsız bir performans sergiledi.

Cadiz'in ligdeki son maçına kendisiyle birlikte küme düşen Almeria deplasmanına gitmesi, Gomez'in İspanya'daki macerasının hayal kırıklığıyla sonuçlandığını gösteriyor. La Liga'da küme düşen takımlar arasında 18. sırada yer alan Cadiz'in yanı sıra 19. sıradaki Granada ve 20. sıradaki Almeria da yer aldı.

Trabzonspor'da Yerli Futbolcu Transferlerine Odaklanma Dönemi Başlıyor: Abdullah Avcı'nın Listesi... Trabzonspor'da Yerli Futbolcu Transferlerine Odaklanma Dönemi Başlıyor: Abdullah Avcı'nın Listesi...

Özellikle bu üç takımın Endülüs bölgesi takımı olması, İspanya futbolunda büyük bir dikkat çekici detay olarak öne çıkıyor. İspanyol gazetesi Marca, Cadiz'in ligden düşmesini "Fiyasko" olarak nitelendirerek Gomez'in hayal kırıklığına sebep olan süreci vurguladı.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN