Şu anda gündemdeki en önemli isimlerden biri, Onuachu'nun boşluğunu doldurmak için Ukraynalı golcü Roman Yaremchuk. 28 yaşındaki golcü, Club Brugge'de bonservisi bulunuyor ve geçtiğimiz sezon Valencia'ya kiralık olarak transfer olmuştu. Trabzonspor'un teklifi Belçika medyasında da yer alırken, deneyimli menajer Ahmet Bulut'un girişimleri olumlu sonuçlar veriyor.

Trabzonspor'un Yeni Transferleri Barisic ve Lundstram Havalimanında Coşkuyla Karşılandı! Trabzonspor'un Yeni Transferleri Barisic ve Lundstram Havalimanında Coşkuyla Karşılandı!


Yaremchuk'un yetenekleri ve performansı da göz ardı edilemez. 1.91 metre boyundaki Ukraynalı golcü, Valencia'da 27 maçta forma giyip 4 gol atmıştı. Ayrıca, milli takımında da başarılı bir performans sergileyen Yaremchuk, 48 maçta 14 gol kaydetmişti.
Trabzonspor'un transfer gündemindeki bir diğer isim ise Fransız oyuncu Muhammed Cham. 23 yaşındaki 10 numara, Clermont forması altında Fransa Ligue 1'de mücadele etmişti. Ahmet Bulut'un girişimleri sonucunda Trabzonspor'un Cham için yaptığı teklif, oyuncunun transferini hızlandırıyor. Şartların ve ödeme planının aktarıldığı bilgiler arasında, oyuncunun gelmek için istekli olduğu belirtiliyor.


Cham'ın performansı da dikkat çekiciydi. Geçtiğimiz sezon 35 maçta forma giyen genç yetenek, 8 gol atıp 4 asist yapmıştı. Ancak, takımı Clermont'un küme düşmekten kurtulamaması, oyuncunun transfer sürecini hızlandırmış gibi görünüyor.
Trabzonspor'un bu transfer hamleleri, yeni sezon öncesinde takımın gücünü arttırmayı ve başarıya ulaşmayı hedefliyor.

Muhabir: AYŞEN KARABİNA