"Büyük Bir Takımdayım ve Çok Mutluyum"
Trabzonspor'da olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Ozan Tufan, "Hedefleri olan büyük bir takımdayım ve çok mutluyum. Trabzon şehrine ve Trabzonspor yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Bu kulüpte oynama şansı verdikleri için minnettarım. Camianın beklentilerini biliyorum, elimden gelenin fazlasını yapacağım," dedi.

TFF Başkanı Seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu'na Alt Liglerden Destek: Adalet ve Düzen Beklentisi TFF Başkanı Seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu'na Alt Liglerden Destek: Adalet ve Düzen Beklentisi

Teknik Direktör ve Başkan ile Görüşmeler
Tufan, transfer sürecinde Abdullah Avcı ve başkan ile yaptığı görüşmelerin kendisini etkilediğini belirterek, "Abdullah Hoca ve Başkanımız aradı. Fikirlerimiz ortak yöndeydi. Gönül rahatlığıyla buraya geldim. Sıkıntımız yok, mutluyuz," ifadelerini kullandı. Ayrıca, hocasının kendisine 5-6 farklı mevkide oynama yeteneği sayesinde birden fazla transfer yapmış gibi olduklarını söylediğini aktardı.

İngiltere Deneyimi ve Yeni Hedefler
İngiltere'de geçirdiği iki sezon hakkında konuşan Tufan, "İki sene oynadım İngiltere'de. Antrenman ve maç temposu Türkiye'nin üzerinde. İlk aylarda gerçekten zorlandım ama sonra alıştım. Şu anda buradaki kamp süreci sert geçiyor," dedi. Milli takım hayalini de yeniden yaşamak istediğini belirtti.

Taraftarların Karşılaması ve Orta Saha Tercihi
Trabzonspor taraftarlarının kendisini sıcak bir şekilde karşıladığını söyleyen Tufan, "Taraftarlara gelince, böyle bir karşılama beklemiyordum. Daha önce büyük bir camiada oynamıştım. Onlara karşılamaları için teşekkür ediyorum," dedi. Orta sahada kendini daha rahat hissettiğini belirten Tufan, "Orta sahada kendimi daha rahat hissediyorum ve yeteneklerimi ortaya koyabiliyorum," şeklinde konuştu.

Gelecek Hedefleri
Son olarak, gelecekteki hedeflerinden bahseden Ozan Tufan, "Trabzonspor'un da bu konuda katkısı olacağını düşünüyorum. Hedeflerime ulaşmak için elimden geleni yapacağım," dedi.

Ozan Tufan'ın bu samimi açıklamaları, Trabzonspor camiasında büyük bir heyecan yarattı. Bordo-mavili takım, yeni sezonda Tufan'ın katkılarıyla büyük başarılara imza atmayı hedefliyor.

Muhabir: AYŞE SANCAK