Forum AVM’de gerçekleşen açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Sina Pırlanta Markası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Barış Lek, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, AK Parti Ortahisar ilçe başkanı Selahaddin Çebi, Özgüneş Yönetim Kurulu Başkanı Halis Güneş, Aydınlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Firar Aydın, Ortahisar belediye meclis üyeleri Zeki Kavanoz, Hayrullah Baytar, Hayati Yavuz, İstanbul ve Trabzon’dan çok sayıda kuyumcu ve iş dünyası katıldı.

MAĞAZALAŞIYORUZ

Karaltın markası ile ilgili bilgi veren Kara, şöyle devam etti: “Firmamız Trabzon merkezli imalat ve toptan pazarlama ağına sahip olup, Türkiye genelinde toptan mağazaları bulunan satış konsepti ile hizmet vermektedir. Yeni bir vizyonu da şehrimizden başlatarak mağazalaşmak için ilk adımı atıyoruz.”

ŞEHRE BORCUMUZ VAR

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde Kayganlaşan yolda kontrolden çıktı Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde Kayganlaşan yolda kontrolden çıktı

Mağazalaşma adımının Trabzon’dan başlamasının özel bir anlamı olduğunu kaydeden Kara, “Büyükşehir Belediyemizin değerli başkanı sayın Ahmet Metin Genç başkanımızla yol arkadaşlığı yaptık. Şehrimizin her bölgesinde çalışma fırsatı bulduk. Başkanımızın bir düsturu vardır. Ben bu şehirde doğdum, ticareti bu şehirde yaptım. Bu şehirde okudum. Bu şehirde siyaset yaptım. Bu şehirde var oldum. Ömrümün sonuna kadar da burada olacağım. Biz de Karaltın ailesi olarak temellerimizi bu şehirde attık. Çok sevdiğimiz şehrimize borcumuz var. Her platformda her ortamda desteğimizi çok sevdiğimiz Trabzon’umuza vereceğiz. İstihdamla yatırımla desteklerimizi sürdürüyoruz. Yeni bir yatırımı çok sevdiğimiz kentimize kazandırmanın da haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

DEĞER KATACAK

Açılışa katılan TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, “Kara ailesinin yeni bir açılışındayız. Pırlanta içindeler. Mağaza çok güzel. Kara ailesine ve Trabzon'a hayırlı uğurlu olsun. Bölgemize gelecek turistler için bu mağaza ilimize değer katacaktır” ifadelerine yer verdi.

MESLEĞİ GİBİ ALTIN KALPLİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şöyle devam etti: “Cevat Kara yaptığı iş gibi altın kalpli birisidir. Şehrimizin bir evladı olarak büyük şehirlerde daha büyük kazançlarla ticaret yapabilecekken ticareti şehrimizde yapıyor. Üretim, istihdam ve ihracata büyük katkı sağlıyor. Biz ne kadar üretirsek o kadar güçlüyüz. Şehrimiz ve ülkemiz kazanıyor. Kara ailesini kutluyorum. Allah bol bereketli kazançlar nasip eylesin inşallah.”

TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Birol Sancak