Karaçengel, geçmişte AK Parti'de üç dönem ilçe başkanlığı yapmasının ardından belediye başkan aday adayı olmuştu. Ancak ilçenin cumhur ittifakı kapsamında MHP'ye bırakılmasının ardından geçen dönem büyükşehir belediye meclis üyeliği ile siyasete devam etmişti.

Ancak bu dönem, Karaçengel'in siyasi tercihi değişiyor gibi görünüyor. Cumhur ittifakına dahil olmayı reddeden Karaçengel, AK Parti'den yeniden aday adayı olduğunu duyurarak bağımsızlık sinyali verdi.

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Süha Saral, Of’ta ziyaretlerde bulundu CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Süha Saral, Of’ta ziyaretlerde bulundu

Sosyal medya hesaplarından ilçeye yön vermeye çalışan Karaçengel, son paylaşımında oldukça dikkat çekici bir ifade kullandı: "Efendiler, Toparlanın gitmiyoruz. Yakında bağımsızlık ilân ediyoruz." Bu paylaşımın ardından Karaçengel'e çok sayıda yorum ve destek mesajı geldi.

Çarşıbaşı ilçesindeki siyasi gelişmeler, önümüzdeki dönemde ilçenin yönetimini kimin üstleneceği konusunda merakla bekleniyor. Karaçengel'in bağımsız adaylık kararı, ilçedeki siyasi dengeyi değiştirebilecek bir etken olarak göz önüne alınıyor.
TAKA/AYŞE SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT