Trabzon'un Düzköy ilçesi merkezi, moloz yığınları ile dolup taşıyor ve ilçe halkı bu duruma tepki gösteriyor. İddialara göre, bir dönem tarım ilçe müdürlüğünün kullanımında olan arazi, ilçede yapımı devam eden Hidroelektrik Santrali (HES) inşaatının hafriyatlarının döküldüğü yer haline gelmiş. Çiğdemli, Çalköy, Taşoçağı ve Gökçeler mahallelerinden taşınan molozlar bu alanda depolanmış.

8Ad4Dafb E08C 4E2B A0B6 1B7Be5F12Cbf

İlçe halkı, bu moloz yığınlarının kim tarafından izin verildiğini ve amaçlandığını bilmediklerini ifade ederek, geleceğe hatıra olarak bu manzarayı bırakmak istemediklerini söylüyorlar. Moloz yığınlarının ilçenin merkezini kaplaması, halkı endişelendirmiş durumda.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu  Genel Başkanı Bekir Aktürk, Rize muhtarları için güzel bir projeye imza attı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu  Genel Başkanı Bekir Aktürk, Rize muhtarları için güzel bir projeye imza attı

72A83F99 4907 4513 92Ee Cfe74C8Ca481

Bazı vatandaşlar, bu durumu sahipsiz bırakmanın kabul edilemez olduğunu ve sorumluların acil bir çözüm üretmesi gerektiğini vurguluyorlar. İlçe halkı, ilçelerinin kaderine terk edilmemesi ve bu çevresel sorunun giderilmesi için yetkililerden yardım talep ediyorlar. Moloz yığınlarının temizlenmesi ve ilçenin daha yaşanabilir bir hale getirilmesi için çözüm bulunmasını istiyorlar.
TAKA/AYŞE SANCAK 

Editör: Ayşe Sancak