Rizespor Bu Sezon Fark Yaratacak; Basın Sözcüsü Bakır: "4-5 Oyuncu Daha Kadromuza Katacağız" Rizespor Bu Sezon Fark Yaratacak; Basın Sözcüsü Bakır: "4-5 Oyuncu Daha Kadromuza Katacağız"

Trabzon TOHM’un (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) yıldız sporcuları, Avrupa Şampiyonası'nda sergiledikleri performansla adlarını tarihe yazdırdı. Beyzanur Akkuş ve Özlem Gürsoy, Sırbistan’da düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ederek büyük başarılara imza attı. 24-30 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşen şampiyonada, 65 kg. kadınlar kategorisinde yarışan Beyzanur Akkuş altın madalya kazanırken, 57 kg. kadınlar kategorisinde yarışan Özlem Gürsoy gümüş madalya ile ülkemize döndü.

AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU GELDİ

Beyzanur Akkuş, finalde Rus rakibi Daria Frolova’yı 6-2 yenerek altın madalyaya ulaştı ve Türkiye’nin gururu oldu. Özlem Gürsoy ise Gürcü rakibi Miranda Kapanadze’yi mağlup ederek gümüş madalya sahibi oldu. Aynı dönemde Bosna Hersek'in Sarajevo şehrinde düzenlenen Yıldız Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda 54 kg. kategorisinde yarışan Azra Ocak, bronz madalya kazandı.

MÜDÜR ARICIOĞLU SPORCULARI TEBRİK ETTİ

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, sporcuların elde ettiği başarıları büyük bir gururla karşıladı. Arıcıoğlu, "Bu büyük başarılarla gurur duyuyoruz. Bu genç sporcularımız, Türkiye'nin spor alanında gelecekteki potansiyelini gösteriyor. TOHM ve Sporcu Eğitim Merkezleri (SEM) olarak sporcularımıza sunduğumuz imkânların karşılığını görmekten mutluyuz. Beyzanur, Özlem, Azra ve burada kalan tüm sporcularımızın azmi, disiplini ve çalışkanlığından çok memnunum. Onlar, sıkı çalışmanın ve kararlılığın ne kadar büyük başarılara yol açabileceğinin canlı kanıtıdır" dedi.

Arıcıoğlu, sporculara destek veren ailelere, antrenörlere ve tüm teknik ekibe teşekkür ederek, "Bu tür başarılar, takım çalışması ve birlikteliğin sonucudur. Trabzon şehri olarak spor alanında birçok başarıya daha imza atacağımıza inanıyorum. Gençlerimizin elde ettiği bu başarılar, ilimizdeki spor kültürünü daha da güçlendirecek ve yeni nesil sporcularımız için birer motivasyon kaynağı olacaktır. Sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Trabzon’un genç sporcuları, elde ettikleri bu başarılarla sadece kendi kariyerlerini değil, Türk sporunu da uluslararası arenada gururla temsil etti. Bu önemli başarılar, gelecek nesil sporcular için ilham kaynağı olmaya devam edecek.

Muhabir: AYTEKİN AKAY