Projenin ilk 4 kilometresinde kazı ve tünel çalışmaları sürerken, toplam 35,8 kilometrelik bölümde 15 adet tünel ve 2,1 kilometrelik kısımda ise 14 adet viyadük yer alması planlanıyor. Özellikle Karadeniz Sahil Yolu'ndaki transit trafiği rahatlatmayı amaçlayan bu proje, Trabzon'un şehirleşme ve altyapı ihtiyaçlarına da cevap veriyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Güney Çevre Yolu projesindeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Genç, proje kapsamında ilk 4 kilometrede kazı ve tünel çalışmalarının başladığını belirterek, projenin şehrin sahil bandına sıkışmış yapılanmasını düzelteceğini ve yeni yaşam alanlarının oluşmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Çalışmaların hızla devam ettiğini ve projenin önemli bir kamu yatırımı olduğunu ifade eden Başkan Genç, hükümetin bu projeye verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Ayrıca, Güney Çevre Yolu'nun Akçaabat Geçişi projesi kapsamında kamulaştırma çalışmalarının da sürdüğünü belirtti.

Ortahisar Belediyesi Altyapı ve Yol Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor Ortahisar Belediyesi Altyapı ve Yol Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Trabzon'un transit trafiğini düzenlemek ve şehir planlamasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Güney Çevre Yolu projesi, bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak gibi görünüyor.

Editör: Birol Sancak