Bu değişiklik, özellikle mevcut yabancı oyuncuların yanı sıra kiralık olarak gönderilen oyuncuların da dönüş yapmasıyla birlikte, kadrolarında fazla sayıda yabancı oyuncu bulunduran kulüpleri zor durumda bırakacak gibi görünüyor. Sözleşmeleri devam eden oyuncular da hesaba katıldığında, belirlenen sayıyı tutturmak hiç de kolay olmayacak.

Trabzonspor'da Abdullah Avcı İki Yerli Sağ Bek Yıldızı Özellikle Seçti: Başkan Doğan Transferi Onayladı! Trabzonspor'da Abdullah Avcı İki Yerli Sağ Bek Yıldızı Özellikle Seçti: Başkan Doğan Transferi Onayladı!

Yeni oyuncuları kadroya katmak da ek maliyetler getirecek gibi duruyor. Zira kulüpler, sözleşmeleri devam eden oyuncuları kadroda tutmak için ekstra maliyetlerle karşılaşırken, yeni transferler için yer açmak da ek bir zorluk olacak. Yasal zorunluluklar karşısında "verin paramı gideyim" diyen oyuncularla mücadele etmek ise kulüpler için çaresizlik yaratacak bir durum olarak öne çıkıyor.

Trendyol Süper Lig kulüpleri, bu yeni düzenlemeye uyum sağlamak ve kadrolarını dengelemek için şimdiden yoğun bir çaba harcamaya başlamış gibi görünüyor. Bu süreçte finansal planlama ve transfer stratejileri büyük önem taşıyacak gibi görünüyor.

Muhabir: BİROL SANCAK