Temin ve Kesim Hizmeti

1995 yılından bu yana Mehmetçik Vakfı, vekâleten kurban temin ve kesim hizmetini sürdürmektedir. Bu hizmet, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün tebliğleri doğrultusunda gerçekleştirilmekte olup, modern tesislerde hijyenik koşullarda yapılmaktadır. Kesimler, Kurban Bayramı'nın ilk üç gününde dini vecibelere uygun olarak gerçekleştirilecektir.

Kurban Bağışının Kullanımı ve Yardımlar

Vekâleten kurban bağışlarıyla elde edilen gelirler, yardım planı dahilinde şehit, malul gazi ve engelli Mehmetçik ailelerine yönlendirilecektir. Ayrıca, kurbanlıklardan elde edilen etlerden üretilecek konserve kavurmalar da aynı ailelere ve kurban bağışçılarına dağıtılacaktır.

Artık bu hızı aşmak yasak: Sürücüler için yeni karar duyuruldu Artık bu hızı aşmak yasak: Sürücüler için yeni karar duyuruldu

Bağış Yöntemleri ve Son Tarihler

Bağışlar, Mehmetçik Vakfı'nın anlaşmalı olduğu banka şubeleri, internet bankacılığı ve vakfın internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Vatandaşlarımızın bağışlarını son günlere bırakmamaları önemlidir, çünkü belirlenen hisse sayısının dolması halinde bağış kabulü sonlandırılacaktır. Son bağış tarihi ve saatleri, yurt içi ve yurt dışı bağışlar için farklılık göstermektedir.

TSK Mehmetçik Vakfı Hakkında

1982 yılında kurulan TSK Mehmetçik Vakfı, vatan hizmetini yerine getirirken şehit olan veya askerlik görevi esnasında hayatını kaybeden Mehmetçiklerin yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklerin kendilerine ve evlatlarına maddi ve manevi yardımlarda bulunmaktadır.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN