Toplantıya Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, katılarak meclis üyelerine proje sunumu gerçekleştirdi. 

Başkan Genç, “Göreve geldiğimiz andan itibaren şehrimizi güzelleştirmek adına neler yaptık, neler yapmalıyız, hangi projelerde ne durumdayız. Bunları sizlerle paylaşmak istedik” dedi.

ŞEHRİMİZİN ÇOCUKLARI TARİHİ ÖĞRENMELİ

Başkan Genç, “Trabzon tarih müzesini hayata geçirmenin gururunu yaşadık. Medeniyetlerin gelip geçtiği, imparatorlukların merkezi olan, ticaret yollarının kesiştiği kültür sanat şehrimizde, değerlerimize hizmet edecek projelerle başladık. İlk projemiz tarih müzesiydi. Yanı başımızda sadece savaş olmuyor medeniyetler de yok ediliyor. Kentimizin tarihi vesikaları ve değerlerini müzemizde topladık. Şehrimizin çocukları tarihini öğrenmeli. Ayrıca bulduğumuz her alanda yeşili artırmanın gayreti içerisinde olduk. Ekopark’ı şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Pelitli bölgesinde devraldığımız projemizi hayata geçirdik. Pazarkapı kendi belediyemizin yerleşkesinin bulunduğu alan. Bu alanı toparlayacak şekilde Pazarkapı’ya daha bütünsel bir vizyon kazandıracağız” diye konuştu.

ONLARIN MUTLULUĞU ÖNEMLİ

Başkan Genç, “Trabzon’umuzda tarihin bize emanet ettiği tarihi çeşmelerimizi restore ettik. Engelli dostu bir belediyeyiz. Zor şartlarda faaliyet sürdüren engelli derneklerimize yer tahsis ederek, belediyemizin bitişiğindeki alanda bir araya getirdik. Onların mutluluğu her şeyden önemli ve öncelikli. Katı atığın toplama ve ilk transfer istasyonuna nakli ilçe belediyesinin sorumluluğunda. Görsellik de önemli. Yer altı konteyner uygun olan alanlara yer altı konteyner koyduk. Toplumsal bilinç oluşturuyoruz. Atığı ayrıştırarak alacağız. Temel hedefimiz sıfır atıktır” dedi.

İNADIMIZLA BAŞARDIK

AK Parti İl Kadın Kolları'ndan TYB Trabzon Şubesi'ne Ziyaret: "Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı" Kutlandı AK Parti İl Kadın Kolları'ndan TYB Trabzon Şubesi'ne Ziyaret: "Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı" Kutlandı

Genç, şöyle devam etti: “Turizm noktasında dünyada ilk olacak tünel akvaryumu yaptık. İnadımızla başardık. Projemizi 19 Mayıs 2022’den bu yana 500 bine yakın ziyaretçi oldu. Tahminimizin üzerinde bir ziyaretçi oldu. Babıali’den sonra Anadolu’da basın Trabzon’da oluyor. Basın müzemizi kültür tarih alanımızda oluşturduk. Önemli bir kültür çalışması oldu. Belediyemizin desteği ile sağlıklı bir spor alanı ortaya çıkardık. Pandemi sürecinde bizlere önemli hizmetleri olan sağlıkçılarımıza ithafen Sağlıkçılar Parkı’nı teşekkül ettirerek hizmete aldık. Turizm eksenli seyir terasımızı şehrimize kazandırdık.”
TAKA/TUNCAY UÇKUN