Abdullah Avcı'dan Kupaya Odaklı Motivasyon: "Sizlere İnanıyorum, Kupayı da Alacağız!" Abdullah Avcı'dan Kupaya Odaklı Motivasyon: "Sizlere İnanıyorum, Kupayı da Alacağız!"

Son dönemlerde Büyükekşi'nin istifası talepleri, kulüplerin gündemini işgal etmiş durumda. Özellikle bugün gerçekleştirilecek olan Kulüpler Birliği toplantısında, TFF'nin olağanüstü genel kurula gitmesi adına imza toplama girişimleri yapılması planlanıyordu.

Ancak, dün Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa finali öncesi, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin harekete geçtiği görüldü. Büyükekşi, yönetim olarak 18 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan Mali Genel Kurul'a seçim maddesi eklediklerini ve olağan genel kurulu yapacaklarını açıkladı. Ancak kulüpler, Büyükekşi'nin bu hamlesine tepkili ve 18 Temmuz tarihindeki Genel Kurul'a sıcak bakmıyor.

Büyükekşi'nin Almanya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'na TFF Başkanı olarak gitme adına istifa etmeyi düşünmediği biliniyor. Ancak kulüplerin, Büyükekşi'nin görevde kalma ısrarına büyük tepki gösterdiği görülüyor. Özellikle Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yaşanan lig şampiyonluğu sürecindeki gerginlik, Türk futbolunun içinde bulunduğu kaosun daha da büyümesinden endişe duyulmasına neden oluyor.

Bugün gerçekleştirilecek olan Kulüpler Birliği toplantısında alınacak kararlar büyük bir merakla beklenirken, ilgili ve yetkililerin bir an önce duruma müdahale etmesi gerektiğine vurgu yapılıyor.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN