ASIRLIK GURUR

Ulu Önder Atatürk’ün 100. Yıl önce Türkiye’yi dört bir yandan kuşatmış düşmanları yererek, yoktan var ettiği, en büyük bayramsımız Cumhuriyet’i yıldönümünde coşkuyla kutluyoruz.

BAŞKOMUTAN ATATÜRK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun bugün 100. Yılı... Atatürk’ün benim en büyük eserim dediği Cumhuriyetin yapı taşını tam bağımsızlık ülküsü oluşturur.  Cumhuriyet; savaşla yanmış, yıkılmış, bir ülkenin küllerinden doğuşudur. Bu doğuşun en büyük mimarı da Mustafa Kemal Atatürk’tür.

SONSUZA KADAR SÜRECEK

Türkiye, bugünlerde ateş çemberinin çerisinden geçiyor. Sınırlarımızda savaş çığlıkları dinmiyor. Şimdi Cumhuriyetin ilkelerine sahip çıkamaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu yüzden ‘Sonsuza kadar yaşasın Cumhuriyet’ diye haykırıyoruz.

YAŞASIN CUMHURİYET

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

Fenomenlerin şirketlerine kayyum atandı Fenomenlerin şirketlerine kayyum atandı

Türkiye'de "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir." kuralını devlet yönetimine yerleştiren ve demokrasiyi taçlandıran cumhuriyetin ilanının üzerinden 100 yıl geçti. Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Milletin saltanat ve hakimiyet makamı yalnız ve ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk
TAKA