Toplantıda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Basını'nın zor durumda olduğunu vurgulayarak, "Anadolu Basını yok edilmek isteniyor. Biz bunu 3-4 yıldır söylüyoruz. Yüce meclisimizden Anadolu Basını için Meclis Araştırması istiyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Darıca Bayramoğlu Balyanoz Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıya, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, TGF Başkan Yardımcısı ve Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Levent Altun ile 81 ilin gazetecileri katıldı. Toplantının Divan Başkanlığını Bayram Ekici, başkan yardımcılıklarını Cafer Esendemir ve Levent Altun üstlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TGF Başkan Yardımcısı ve Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Levent Altun, Türkiye'nin dört bir yanından gelen gazeteci meslektaşlarını saygıyla selamladı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Altun, ayrıca Gebze'nin sanayi, ticaret, tarih ve turizmin merkezi olduğunu vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

KTÜ’den İş İnsanı Ve Müze Kurucusu Dursun Ali İnan’a Vefa KTÜ’den İş İnsanı Ve Müze Kurucusu Dursun Ali İnan’a Vefa

Bu önemli toplantı, Türkiye'nin gazetecilik sektöründe yaşanan sorunları masaya yatırarak çözüm önerileri geliştirmek amacıyla gerçekleşti. Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun çabaları, basın özgürlüğünü ve gazetecilerin haklarını koruma yolunda önemli bir rol oynamaya devam ediyor.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Birol Sancak