İCRADAN SATILIK DAİRE

Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Dere Mahallesi 254 Ada, 39 Parsel, 13 Nolu Bağımsız Bölümün 1/8 hissesi satılacaktır. 594,77m² alanlı Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde; bodrum+zemin+4 normal katlı olarak inşa edilmiş, Demhan İnşaat olarak adlandırılmış yaklaşık 2-3 yaşlarında bina bulunmaktadır. Binanın zemin katında 2 daire, 3 işyeri, diğer her katında 6 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda ise 29 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi; mantolama üzeri, akrilik tipi dış cephe boyalıdır. Bina ana giriş kapıları cam bölmeli demir kapıdır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarları kısmen seramik kapalama kısmen ise saten boyalıdır. Otopark imkanı bulunmayan binada, ısınma ihtiyacı doğalgaz yakıtlı kombi ile karşılanacak şekilde tesisat bulunmaktadır.13 bağımsız bölüm numaralı 2462208/94106600 arsa paylı Mesken: binanın 2.normal katında yer almakta olup güneydoğu olmak üzere tek yöne cephesi bulunmaktadır. Bina girişine göre sol-yanda ön cephede yer almaktadır. Konu taşınmaz projesine göre; 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 1 antre ve 1 balkon hacimlerinden ibaret olup, yaklaşık 75,00m² net kullanım alanlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri ve balkon kapısı pvc doğramadır. Zeminler; kuru zeminlerde laminat parke kaplama, ıslak hacimlerde ise seramik kaplamadır. Duvarlar; oda hacimlerinde saten boyalı, ıslak hacimlerde ise; tavan kadar fayans kaplamadır. Tavanlar, kartonpiyer süslemeli ve tavan boyalıdır. Mutfakta; mutfak dolabı ve tezgâhı, banyoda; vitrifiyeler bulunmaktadır. Taşınmazın ısınma ihtiyacı doğalgaz yakıtlı kombi ile karşılanacak şekilde tesisat bulunmaktadır.
Adresi: Dere Mahallesi Eski Ptt Sokak No:35 Demhan İnşaat Kat:2 Daire:13 Lüleburgaz / KIRKLARELİ
Yüzölçümü: 75 m2Arsa Payı : 2462208/941066000 İmar Durumu : (B-5) bitişik nizamda, Hmax:15,50m/5 kat olacak şekilde Konut Alanı imar plan fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz 3.derece arkeolojik sit alanı içerisinde kalmaktadır. Kıymeti : 31.250,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü: 14/10/2021 günü 14:30 - 14:35 arası2. Satış Günü : 15/11/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1971 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/08/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanda adaylarda bulunması gereken şartlarla birlikte başvuru yeri ve şekline ilişkin detaylara da yer verildi.Detaylar için tıklayınız
 

TAKA

İlgili Galeriler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.