Refah Payı ve taban aylık artışlarını içeren yasa da Resmi Gazete'de yayımlanacak. Bu sayede emeklilere yeni kazanımların kapıları aralanacak ve ek zam farkları emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Özellikle bayram öncesinde, emeklilere yapılacak bayram ikramiyeleri konusunda da büyük bir artış bekleniyor. Haberlere göre, bayram ikramiyeleri 10 bin TL'ye kadar çıkacak ve emeklilere iki kez verilecek. SSK, Bağ-Kur ve EYT'li emeklilere ise %150 artışla ek ödeme yapılacak.

Avrupa’nın Önde Gelen Kripto Borsası Türkiye Operasyonlarına Başladı: WhiteBIT TR Faaliyete Geçti! Avrupa’nın Önde Gelen Kripto Borsası Türkiye Operasyonlarına Başladı: WhiteBIT TR Faaliyete Geçti!

Yapılacak düzenleme ile emeklilere sağlanacak ek ödemelerin yanı sıra bayram ikramiyelerinin artırılması, emekliler arasında memnuniyet yaratmış durumda. Ancak detaylı hesaplamaların Resmi Gazete'de yayımlanacak yasa ile netleşmesi bekleniyor. 1-9-10-15 tarihlerinde ödemelerin yapılması planlanırken, emeklilere yönelik bu olumlu gelişmeler, emeklilerin maddi açıdan daha güçlü bir döneme girmesine katkı sağlayacak gibi görünüyor.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Ayşe Sancak