Amerika'da altına olan ilgi, doğal afetler, savaşlar ve ekonomik belirsizlikler gibi durumlarda güvenli bir liman arayışından kaynaklanıyor. Özellikle genç yatırımcılar, finansal sistemlere duydukları güvensizlik ve geçmişte yaşanan banka çökmeleri gibi nedenlerle altına yöneliyorlar.

Costco'nun altın bar satışları, makul fiyatlarla sunulması ve müşterilere ek avantajlar sağlamasıyla dikkat çekiyor. Bu hizmet sayesinde alıcılar, yatırımlarını çeşitlendirirken aynı zamanda Costco'nun sunduğu diğer ürünlerden de faydalanabiliyorlar. Costco'nun altın bar satışlarından elde ettiği gelir, yalnızca 2023 yılında 100 milyon doları bulmuş durumda.

Mini 2. EYT paketi listesi belirlendi! Prim günü 3600-4500 olanlara müjde vurdu! 50-55-59 yaşında... Mini 2. EYT paketi listesi belirlendi! Prim günü 3600-4500 olanlara müjde vurdu! 50-55-59 yaşında...

Altın, yatırımcılar için ekonomik belirsizliklere karşı bir korunma aracı olarak değerini koruyor. Ancak finansal danışmanlar, yatırımcıların portföylerinde fazla miktarda metal bulundurmamaları konusunda uyarıyorlar. Son on yılda altının değeri yüzde 76 oranında artarken, S&P 500 endeksi yüzde 176 oranında artış gösterdiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: KARAR