Tuna, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Trabzon, turizmde her geçen gün kendini geliştiren bir şehir. Eski otogar alanı, şehir için önemli bir değer taşıyor. Bu alanı iyi planlayarak Trabzon'u daha da güçlendirecek bir fuar ve kongre merkezine dönüştürmeliyiz. Şehrimizde turizm alanında önemli bir yere sahibiz ve bölgemizin bu tür bir yatırıma ihtiyacı var. Yeni bir fuar ve kongre merkezi, şehrimizin turizm potansiyelini daha da artıracaktır. Bu konuda şehrimizin yöneticileri, turizm temsilcileri ve ilgili kurum liderleri bir araya gelerek ortak bir vizyon oluşturmalıdır. Trabzon'u turizmde daha da yükseklere taşımak için güç birliği yapmalıyız."

Rize'nin Ardeşen ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı Rize'nin Ardeşen ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı

Tuna, büyükşehir belediyesi, ticaret ve sanayi odası, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve diğer ilgili kurumları bu önemli konuda bir araya gelmeye davet etti. Eski terminal alanında veya uygun bir bölgede kurulacak fuar ve kongre merkezinin, şehrin turizm potansiyelini artırarak bölgesel turizme güç katacağına inandığını dile getirdi.
TAKA/TUNCAY UÇKUN

Editör: Doğukan ÖZKURT