İtalyan teknik adam Montella tarafından 11’de görevlendirilen 26 yaşındaki eldiven, Hırvatistan karşısında yaptığı kurtarışların yanı sıra takım arkadaşlarına yaptığı paslarla da dikkat çekti. Uğurcan Çakır, özellikle müsabakanın 13.dakikasında Kerem Aktürkoğlu’na al da at dercesine bir pas gönderdi. Kerem Aktürkoğlu bu pozisyonda kaleci Livakovic’i geçemedi. 

Müsabakanın son bölümlerinde yaptığı kurtarışlarla Hırvat oyunculara gol fırsatı vermeyen Uğurcan Çakır, galibiyette önemli rol oynadı. Özellikle Alman teknik adam Stefan Kuntz döneminde Japonya ile oynanan hazırlık maçında oldukça eleştirilen Uğurcan Çakır’ın İtalyan teknik adam Montella’nın göreve gelmesinin ardından performansını artırdı. 

Hırvatistan maçına damga vuran isimlerden biri olan Uğurcan Çakır’ın Trabzonspor formasıyla şampiyonluk yaşadığı sezonki performansına ulaşması bekleniyor. Kerem Aktürkoğlu’na verdiği pasla dikkatleri üzerine çeken Uğurcan Çakır, Trendyol Süper Lig’de de en fazla isabetli uzun pas atan ikinci kaleci konumunda bulunuyor. Bu arada Uğurcan Çakır, SofaScore verilerine göre maçın en iyisi seçildi (8.2)

Efsane isim İskender Günen Trabzonspor’daki sorunun ne olduğunu açıkladı Efsane isim İskender Günen Trabzonspor’daki sorunun ne olduğunu açıkladı

5 Kurtarış
51 Topla buluşma
19/39 İsabetli pas (%49) 
4 Başarılı uzun top
1 Kilit pas
1 Yaratılan büyük şans
1 Tehlike engelleme