Kapucu, ziyarette mahallede yapmayı planladığı projeleri ve önceliklerini paylaştı.

Vakfıkebir'deki Trafik Kazasında Lise Öğrencisi Murat Kazancı da Hayatını Kaybetti Vakfıkebir'deki Trafik Kazasında Lise Öğrencisi Murat Kazancı da Hayatını Kaybetti

Kapucu, öncelikli hedefinin eğitim olduğunu vurgulayarak, "İlk hedefimiz eğitim. Uğurlu'daki okulumuz çok güzel. Ancak başarı düştükçe öğrenci sayısı da azalıyor. Uğurlu'daki eğitimin ilk açıldığı zamanki gibi olması için yoğun çaba sarf edeceğiz. Ayrıca mahallemizde bulunan sağlık ocağının eksikliklerini gidermek için çalışmalar yapacağız. Trabzon'da bugün öyle sağlık ocağı yok. Sağlık ocağımızda doktor eksikliği var. Nöbetçi bir ebe geliyor. Sağlık ocağımıza yeniden doktor atanması için çaba sarfedeceğiz. Aynı zamanda Uğurlu Mahallemizin sosyal aktivitelerine katkı sağlayarak, gelir getirici kurslar açacağız" dedi.

Uğurlu için yapmayı planladıkları projeleri de açıklayan Kapucu, "Elektrikle alakalı trafoların yenilenmesi için ve sorunlu olan internet alt yapısının düzeltilmesi için çalışmalarımızı yapacağız. Şehir merkezine çok yakın olan mahallemizde her türlü sosyal aktivite ve kültürel mirasımızı yaşatmak için ekibimizle çalışmamızı sürdürüyoruz. Trabzon'da herkesin bir ayağı Uğurlu'da olacak. Ayakta gelmese bile öldüğü zaman mezarlığa gelecek. Mahallemiz giderek gelişiyor ve büyüyor. Böylesine güzel bir mahalleye hizmet etme onurunu elde edebilirsek, gece gündüz demeden mahallemiz için çalışacağız. Hizmet sevdalısıyız, enerjimiz var, imkanlarımızı kullanacağız. Tüm enerjimiz ve imkanlarımızla Uğurlu için seferber olacağız" şeklinde konuştu.
TAKA/AYŞE SANCAK 

Editör: Ayşe Sancak