DEMİRYOLUNDA CİDDİ ADIM ATTIK

Memur Maaşları ve Emekli Aylıklarına Zam: Yeni Tablo Belli Oldu, 44 Bin TL'yi Aştı! Memur Maaşları ve Emekli Aylıklarına Zam: Yeni Tablo Belli Oldu, 44 Bin TL'yi Aştı!

Uraloğlu, “Osmanlı’nın son döneminde ve Mustafa Kemal Atatürk döneminde yani Cumhuriyetin ilk yıllarında demir yolları ile ilgili ciddi işler yapıldı. Sonrasında ise, uzaklaştık. AK Parti hükümetlerimizle dünyadaki trendleri kaçırmama adına ciddi çalışmalar yaptık” diye konuştu. 

KIRIKKALE’DEN YOLA ÇIKTI
2289B6E2 D488 469F B693 1Bf111614D21

Uraloğlu, “İnşaat Mühendisiyim. Karşımıza ne çıkıyorsa rahatlıkla yapabiliyoruz. İnsanlar iki şeyle cesur olur. Bir parası iki bilgisi. İkisi de varsa çok cesur olursunuz. Karadeniz’e geldiğimde bana hızlı treni soruyorlar. Hızlı tren Kırıkkale’den yola çıktı. Önce Çorum, sonra Samsun sonrasında da Karadeniz’e gelecek. İlk etapta Kırıkkale ile Çorum arasını bu sene ihale ediyoruz. Projesi bitti yatırım programına alındı. İkinci etapta da Samsun Çorum arası projesi bitti. Onu da muhtemelen yakın gelecekte ihale edeceğiz. Samsun’dan Sarp’a kadar gidecek olan projeye de bu sene başlamış olacağız” ifadelerine yer verdi.
 

Muhabir: TUNCAY UÇKUN