Kühne Ürünlerindeki Cam Parçası Riski Korkuttu

Kühne markası, özellikle sos, şarküteri ürünleri, sebzeler ve atıştırmalıklarıyla tanınan bir marka olarak Almanya'da yaygın bir şekilde tüketiliyor ve Türkiye'deki marketlerde de sıklıkla bulunuyor. Ancak son zamanlarda markanın kırmızı lahana içeren ürünlerinde cam parçası bulunma riski ortaya çıktı ve bu durum ürünlerin geri çağrılmasına neden oldu.

Geri çağrılan ürünler arasında yer alan Kühne kırmızı lahana 720ml kavanozlarında cam parçası olabileceği belirtiliyor. Bu ürünlerin son tüketim tarihi 15/12/2025 ve parti numarası EAN 40804002 olarak açıklanmıştır.

Tüketicilerin bu ürünleri tüketmeleri durumunda tükürük salgısında artış, mide bulantısı, kanama, nefes darlığı ve ağrı gibi semptomlarla karşılaşabilecekleri uyarısı yapılıyor. Bu semptomlarla karşılaşan kişilerin derhal bir sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekmektedir.

Uraloğlu: "Cumhurbaşkanımızın Irak Ziyareti, Kalkınma Yolu Projesi İçin Önemli" Uraloğlu: "Cumhurbaşkanımızın Irak Ziyareti, Kalkınma Yolu Projesi İçin Önemli"

Marketlerdeki raflardan toplanmaya başlanan bu ürünlerin tüketicilere zarar vermemesi için hızla geri çağrılması ve gerekli önlemlerin alınması önem taşımaktadır.

Muhabir: BİROL SANCAK