Vali Yıldırım, “Kıymetli gazeteci Orhan Çavuşoğlu’nun vefatı dolayısıyla Çavuşoğlu Ailesinin acısını içtenlikle paylaşıyorum. Merhum gazeteci Orhan Çavuşoğlu’na Allah’tan rahmet; başta ailesi olmak üzere sevenlerine ve Basın Camiamıza başsağlığı diliyorum.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Trabzonspor’un kurucu üyesi ve eski asbaşkanı Sayın Nizamettin Algan’ın vefatı dolayısıyla Algan Ailesinin acısını içtenlikle paylaşıyorum. Bu vesileyle merhum Nizamettin Algan’a Allah’tan rahmet; başta ailesi olmak üzere sevenlerine ve Trabzonspor Camiamıza başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.”

AKTÜRK’ÜN SÖZLERİ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Arsin’de muhtarlarla yaptığı toplantıda önemli değerlendirmeler de yaptı. Aktürk, “Hizmet etmek fotoğrafla olmaz, çalışmakla olur. Çalışanı da biz alkışlayamayacağız. Alkışlayacak olan milletimizdir. Milletimiz bizi kantara koyup tartacak. O kantar da sandıktır. Bizler muhtarlar olarak devletimizin yolunda milletimize hizmet edeceğiz. Halkımız da gerekeni yapacaktır” sözlerini kullandı. Aktürk’ün o sözleri tamamen halk odaklı bir cümle ve çalışmayana halkın sandıkta cevap vereceğini dile getirmesiydi. Aktürk, sözlerinde çok haklıydı. Mart ayında sandık gelecek ve son sözü halk söyleyecek.

ERTUĞRUL BAYRAK SAHADA

Cumhur ittifakı ortaklarından Milliyetçi Hareket Partisi’nin gençlik kolları bulunmuyor. Sahada aktif olarak Ülkü Ocakları oluyor. Ülkü Ocakları da bir vakıf olduğu için siyaset yapmasa da MHP’yi desteklediği biliniyor. Ülkü Ocakları Başkanı Ertuğrul Bayrak, sahada aktif çalışmalarını sürdürüyor. Gençlerle organizasyonlar yapıyor. Siyasileri makamlarında ziyaret ediyor. Fikir alışverişinde bulunuyor.

EMİNE ERDOĞAN BİRİNCİ OLDU

Trabzon’un Tonya ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl yirmincisi geride kalan Tereyağı ve Kültür Festivalinde, Emine Erdoğan birincilik ödülünü aldı. İlçede yapılan en iyi tereyağı yarışmasına katılanlar arasında, Emine Erdoğan isimli kadının yaptığı doğal tereyağı jüri heyeti tarafından en iyi tereyağı seçildi. Programa katılamayan Emine Erdoğan’ın ödülünü bir yakını aldı.

LOKANTALAR DÜZELDİ Mİ?

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, turizm konusunda asla taviz vermiyor. Hatta turizm sezonunun tam ortasında meydan parkında bulunan lokantalara eksiklerinden dolayı 3 gün kapatma cezası uygulamıştı. Kapanmalardan sonra tekrar açılan lokantaların bir tanesine uğradık. Siparişimizi verdik ve gözlemlemeye başladık. Eskiye nazaran bir düzelme söz konusu. Fiyatlar okunaklı şekilde masalarda. Lokanta personeli müşteriye güzel davranıyor. Ceza yerinde bir uygulama oldu.

MHP’DE KONGRE ATEŞİ YANIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin İl Olağan Kongrelerinde Kamuoyuna tek liste girilecek diye henüz bir açıklama yapılmadı. Bu sebepten dolayı eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Trabzon İl Başkanlığı Kongresine sayılı günler kala tabandan ve teşkilatlardan gelen yoğun talep üzerine kongrede önceki dönem Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli’nin, adaylığını her an açıklayabileceği konuşuluyor. Gedikli’nin tek liste ile kongreye gidilecek talimatının illere verilmesi halinde, genel Merkezin emir ve talimatlarını sorgusuz sualsiz ivedilikle yerine getireceğini yakın çevresine ilettiği söyleniyor…

 ESKİ BAKAN GÜL GELİYOR

 AK Parti Rize’de "Şehir Buluşmaları" gerçekleştirecek. 5 Eylül 2023 tarihinde düzenlenecek programa Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül’ün katılacağı bilgisine ulaşıldı.

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, AK Parti teşkilatlarının saha çalışmaları kapsamında yürütülen "Şehir Buluşmaları"na katılmak üzere 5 Eylül’de Rize’ye gelecek. AK Parti Genel Merkezi'nce vatandaşların nabzının tutulması ve milletin sesine kulak verilmesi amacıyla il ve ilçe teşkilatlarınca yaz döneminde saha çalışması kapsamında "Şehir Buluşmaları" gerçekleştiriliyor. AK Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanlığınca koordine edilen çalışmalar kapsamında bakanlar, MKYK üyeleri ve milletvekillerinin katılımıyla 81 il, 922 ilçe teşkilatı tarafından programlar düzenleniyor. AK Parti siyasetinin ve AK Parti'nin 21 yılda yaptığı eser ve hizmetlerin anlatıldığı, Cumhuriyet'in 100. Yılı'na vurgu yapılan “Şehir Buluşmaları" Rize programının 5 Eylül 2023 Salı günü düzenleneceği ve Rize programına Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül’ün katılacağı bilgisine ulaşıldı.