İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

Azerbaycan'ın Zaqatala kenti Çınar Kadın Kooperatifi Başkanı ve AKGA İdare Heyeti Yönetim Kurulu Üyesi Saadet Dibirova ile Azerbaycan Türk Halkları Kardeşliği İçtimai Birliği Trabzon Başkan Yardımcısı Murat Şahin, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan Erkut Çelebi ile görüştü.

Arsin OSB Üreten Eller Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi Başkanı İpek Cansel Şahin ve TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru'nun da yer aldığı ziyarette Azerbaycan ve Türkiye'deki kadın kooperatiflerinin iş birliği adımları atması konusunda görüş birliğine varıldı.

Saadet Dibirova, Zaqatala kentinde özellikle çok çeşitli meyveler yetiştiğini ve kooperatif olarak bunları kurutarak pazarlamasını yaptıklarını vurgulayarak, "Bu konuda Türkiye'de de önemli çalışmalar yapılıyor ve buradaki işletmelerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Ayrıca fındık konusunda da çalışmalarımız var" dedi.

ÜCRETSİZ KORO ŞEFLİĞİ EĞİTİMİ

Trabzon’da hayata geçirilen proje ile müzik eğitmenlerine ücretsiz koro şefliği eğitimi verilecek. Eğitimler sayesinde de kültür-sanat şehri olan Trabzon’da yeni korolar doğmuş olacak.

Bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın Yerel Projeler Hibe Programı kapsamında gerçekleştirdiği beşinci ve son açık çağrı döneminde alınan başvuruların, bağımsız jüri ekibi tarafından değerlendirilmesi sonucunda destek verilmesi kararlaştırılan 26 projeden biri olan Kur-Yönet-Paylaş hazırlıklarına başladı.  Kur-Yönet-Paylaş Trabzon’da yaşayan müzik eğitmenleri ve müzik ile ilgili bölümlerin son sınıflarında okuyan öğrencileri merkezine alıyor. Koro çalışmaları, Koro Şefliği Eğitimi Programı, davetli koro şefleri ile Atölye Çalışmaları, uzman müzikolog ile Seminer ve Koro Festivalini yapısında bulunduran projeye başvurular 8 Kasım 2023 tarihinde başladı. Projeye katılmak isteyenlerin başvuru formu için @kuryonetpaylasinstagram hesabında bulunan linkten başvuru formu doldurarak katılım sağlanması isteniyor.  Ayrıca düzenlenecek seminerde uzman müzikolog Ersin Antep müzik tarihi, ülkemizde koro alanına dair tarihsel bilgiler, koroda iletişim, etkileşim ve psikoloji başta olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirmede bulunacak.

VATANDAŞLARI DİNLEDİLER

Arsin Kaymakamı Ömer Sirkeci ve Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, vatandaşları ziyaret ediyor. Mahalleleri ziyaret eden Sirkeci ve Gürsoy, talepleri dinledi. Gürsoy, “vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde güzel ve değerli sohbetler gerçekleştirdik. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” İfadelerini kullandı.

HAKSIZLIĞA SES ÇIKARIN

Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Ömer Dayı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada eleştirilerde bulundu. Dayı, “Haksızlığa, hırsızlığa, adaletsizliğe, kul hakkına karşı,  birileri 3- 5 maaş aldığı yerde, ekonomi krizden mağdur olanlar, emeklilere uygulanan çifte standartlar için, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü 10 Kasım Cuma günü ona bir rahmeti dahi çok görenlere de arada sırada da olsa bir iki kelime deseniz. Diyemiyorsanız da diyenin yazısına bir beğeni, bir yorum yapsanız da ne kadar hakkaniyetli bir Müslüman olduğunuzu görsek kötü mü olur.” dedi.

OF’TA YOLLAR GÜZELLEŞİYOR

Of ilçeside konforlu yollar için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.  Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “Hiç durmadan Of için aşkla.” Diyerek şunları kaydetti: “çalışmaya devam; Sıcak asfalt seferberliğine Gökçeoba ve Dağalan Mahalle’mizde yoğun mesai ile devam ediyoruz.Duaları ve güzel dilekleri ile çalışmalarımıza destek veren hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Mahallemize hayırlı olsun.” Dedi.

ŞENLİKOĞLU MEKİK DOKUYOR

Efsane Başkana Anma! Efsane Başkana Anma!

Giresun’a yatırım ve projeler konusunda mesafe kat etmek için sürekli olarak bir ayağı Ankara’da olan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Ankara temasları kapsamında önemli ziyaretler gerçekleştirdi. Başkan Şenlikoğlu, ilk olarak İller Bankası Genel Müdürü Recep Türk’ü ziyaret ederek bir süre görüştü.

Şenlikoğlu, hayata geçirdiği yatırım ve hazırladığı projeler hakkında Genel Müdür Recep Türk ile görüş alışverişinde bulundu. Genel Müdür Türk, ziyaretinden dolayı Başkan Şenlikoğlu’na teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Belediye Başkanı Şenlikoğlu, ikinci ziyaretini ise Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen’e gerçekleştirerek, Giresun’da Karayolları Genel Müdürlüğü’nü ilgilendiren projelerle ilgili istişarelerde bulundu ve destek istedi. Başkan Şenlikoğlu, görüşmede ilgili konuları anlattı ve çözümlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Genel Müdür Türk ziyaretinden dolayı Şenlikoğlu’na teşekkür ederek, Giresun’a yapılan yatırımları yakından takip ettiklerini söyledi.