Üniversite öğrencisi olan aileler için müjdeli haber! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, öğrencilere yönelik başlattığı ulaşım desteği programını 2024 yılında da sürdürüyor.

Öğrenci ulaşım desteği, yalnızca ikamet ettikleri yer dışında bir üniversitede okuyan öğrenciler için geçerlidir. Bu öğrenciler, yılda iki defa olmak üzere toplamda dört defa ulaşım yardımından faydalanabilirler. 

2023 yılı için belirlenen destek miktarı 3000 TL iken, 2024 yılı için henüz net bir rakam açıklanmamıştır. Ancak, enflasyon oranları dikkate alınarak artırılması beklenmektedir.

Öğrenci ulaşım desteği başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın internet sitesini ziyaret etmeleri veya ilgili devlet müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. 

Ramazan'da BİM'de Büyük İndirim! İftarlık ve Sahurluk Ürünlerde Fırsatlar Patlıyor! Ramazan'da BİM'de Büyük İndirim! İftarlık ve Sahurluk Ürünlerde Fırsatlar Patlıyor!

Başvuru sırasında, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenci belgesi, ikametgah belgesi ve maddi durum belgesi gibi belgelerin teslim edilmesi zorunludur.

Kaynak: Haber Merkezi