Otomotiv devi Volvo, elektrikli araç segmentindeki iddiasını güçlendirmek adına Çin'de üretimine başladığı ES90 modeli ile dikkat çekiyor. Güvenlik konusundaki hassasiyetiyle bilinen marka, ES90'u tasarlarken sadece çevre dostu olmakla kalmayıp aynı zamanda sürücü ve yolcular için en üst düzeyde güvenlik sunmayı hedefliyor.

ES90'un 107 kWh bataryası, WLTP standartlarına göre 600 km menzil sağlıyor, bu da günlük kullanım ve uzun yolculuklar için ideal bir çözüm sunuyor. Ayrıca, aracın tek parça halinde üretilen şasisi, güvenlik standartlarını yükselterek Volvo'nun bu alandaki liderliğini pekiştiriyor.

Volvo'nun 1,2 milyar euro'luk yatırım yaparak inşa ettiği Slovakya'daki yeni nesil otomobil fabrikası, ES90'un yanı sıra gelecekteki elektrikli modellerin üretimine de ev sahipliği yapacak. Marka, 2026 itibariyle ES90'u Avrupa pazarında da satışa sunmayı planlıyor.

Yatırım Araçlarının Haftalık Performansı: Altın Yatırımcısına Kazandırdı! Yatırım Araçlarının Haftalık Performansı: Altın Yatırımcısına Kazandırdı!

ES90'un yüksek teknolojisi, çevreci yapısı ve güvenlik odaklı tasarımı, Volvo'nun gelecekteki elektrikli araçlar konusundaki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor. Bu model, sadece çevre bilincine sahip sürücülerin tercihi olmakla kalmayıp aynı zamanda güvenli ve konforlu sürüş deneyimi arayan kullanıcıları da cezbetmeye aday.
TAKA/HABER MERKEZİ

Editör: Doğukan ÖZKURT