Yoğun katılımla yapılan açılışta Mustafa Kemal Atatürk’ün sanatla ilgili şu sözleri hatırlatıldı: ‘Sanat güzelliği ifade eder ki bu anlatım sözle olursa şiir, Ezgi ile olursa Müzik, resim ile olursa ressamlık, Oyma ile olursa Heykeltıraşlık ve bina ile olursa Mimarlık olur’ Sergide okul müdür yardımcıları ve öğretmenler de öğrencileri ve resim öğretmenlerini tebrik ettiler. Sergi 18 Mayıs akşam 17.00’a kadar açık kalacak.
TAKA/AYŞEN KARABİNA
Editör: Birol Sancak