Hopa'da Erken Doğum Riski Olan Hamile Kadın Samsun'daki Hastaneye Helikopterlerle Sevk Edildi Hopa'da Erken Doğum Riski Olan Hamile Kadın Samsun'daki Hastaneye Helikopterlerle Sevk Edildi

Dr. Bağçacı, yeni nesil robotik tedavi cihazlarının kullanımının da arttığına dikkat çekiyor. Özellikle yüksek yoğunluklu elektromanyetik alan tedavisinin, hasarlı veya etkilenen dokuların iyileştirilmesini hedeflediğini vurguluyor. Bu tedavi yönteminin bel, boyun fıtığı, omuz kas-tendon zedelenmeleri gibi birçok sorunun tedavisinde etkili olduğunu ifade ediyor.
Ayrıca, ödemli bölgelerin tedavisinde de bu teknolojinin başarıyla kullanılabildiğini belirten Dr. Bağçacı, kırık iyileşmesi, kas güçlenmesi gerektiren durumlar, aşırı kasılmalar sonucu oluşan tendon kısalması gibi nörolojik hastalıklar ve eklem kontraktürü gibi durumların tedavisinde de bu yöntemin yardımcı olabileceğini dile getiriyor.
Teknolojinin sağladığı bu olanaklar, bel ve eklem ağrılarının tedavisindeki yaklaşımları ve başarı oranlarını artırarak, hastaların yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyebilir.
TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Birol Sancak