Arzu Öktem Meclis İçin Başvurdu Arzu Öktem Meclis İçin Başvurdu

Yıldırımhan, isim vermeden Ortahisar Belediyesini hedef aldı.  Konserin düzenlenmesinde emeği olan Mimarlar Odası önceki dönem başkanı, Türk Dünyası Trabzon temsilcisi Sayim Adanur, anında cevap verdi. Yıldırımhan, sosyal medya hesabından, konserin yarıda kesilmesi ile alaklı olarak, “Bu yapılan en hafif ifadeyle aymazlıktır, ahlak dışıdır.

Bu vahşet ortamında konser iptal etmemek ne demek?. Bu konsere katılıp sonra yarıda kestik diye şov yapmak yakışıyor mu?. Trabzon ne hallere düştü. Kudüs-filistin konusunda ilk ses veren şehirden konser sesleri yükseliyorsa bu şehrin siyasi-idari idarecileri, varsa duyguları utansınlar. 
Yazık çok yazık” paylaşımı yaptı. Paylaşımın altına yorum yazan Sayim Adanur, “Mazhar bey, yapmayın yazıktır keşke TURAN gurubunu izleseydiniz içinizde kaybolan TÜRK’lük duygularını bulmuş olurdunuz. İzleyenler, eğlence için değil, Türk Devletlerinin “DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK “ duygularıyla alkışladılar. Adı konser olunca siz eğlence mi sandız… Turan grubu konseri sonunda birçok genç, Türk Dünyası’nın birlikteliğinin önemini hatırlattığımız için teşekkür ederek salondan ayrıldı. 
Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Trabzon Şube olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘’ YÜKSEK TÜRK, SENİN İÇİN YÜKSEKLİĞİN HUDUDU YOKTUR, İŞTE PAROLA BUDUR‘’ ruhuyla daha büyük projelere imza atmak ve Trabzon’umuzu Türk Dünyası Kültür Başkenti yapabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Ayrıca programa katkı ve sahipliliğinden dolayı Sn. Ahmet Metin Genç’e emeklerinden dolayı da Ali Uslu ve Ufuk Hoş’a, salonu dolduran Türk Dünyası sevdalılarına şükranlarımı iletiyorum” dedi.