Baş Döndüren Ters Ev Deneyimi


Ters Ev, temelindeki eğimli açı nedeniyle içine girildiği an baş dönmesi hissi verirken, içindeki ters otomobil, mutfak, yatak odası ve mobilyaları ile misafirlerini şaşırtıyor. 210 metrekarelik sıra dışı evi görmeye gelen turistler, yerde olması gereken eşyaların tavanda olmasına hem şaşırıyor hem de bol bol fotoğraf çekiyor.

Türkiye'nin Metrekare Bakımından En Büyük Ters Evi


Günlük 500'e yakın Arap turistin ziyaret ettiği Ters Ev ile ilgili bilgiler veren Ters Ev yetkilisi Meval Atakol, Arap turistlerin ters eve ilgisinin oldukça fazla olduğunu söyledi. Atakol, “Burası pandemi döneminde yapım aşamasındaydı. Pandemiden sonra kullanıma açtık. 210 metrekare ile Türkiye'nin en büyük ters evi. 5+1 ve garaj olarak yapıldı. Evin eşyalarının tümü gerçek, maket değil. En ince ayrıntısına kadar mevcut. Turistlerin çok uğrak noktası. Arap turistlerin ters eve ilgileri oldukça fazla. Bu terslik hoşlarına gidiyor. Şehir dışından gelen misafirlerimiz de oluyor. En çok araba dikkatlerini çekiyor. Yukarıda da olan büyük bir araç var. Onun dışında lavaboya da ilgi var.

Yemek masası da tuhaflarına gidiyor, bu kadar büyük bir yemek masası nasıl yukarıda diye. Giriş ücretlerimiz ise yetişkinler için 100 TL, çocuklar için 50 TL. Arkadaşlarımız poz vermek isteyen misafirlerimize yardımcı oluyorlar. Yere yatıyorlar. Yardım ediyorlar. Şehir dışından veya Trabzon'dan gelen misafirlerimiz de ilgi gösteriyor. Onlar Ordu'daki ters evi de gördüklerini söylüyorlar ama buranın daha farklı ve daha gerçekçi olduğundan bahsediyorlar. Misafirlerimiz arasında iki kere gelen bile oluyor. Arap turistlerde günlük 500'e yakın misafirimiz oluyor,” dedi.

Ummanlı Turistin Yorumları


Umman'dan Trabzon'a gelen ve ailesi ile Ters Evi ziyaret eden Dawi Alfalaahi Oman ise “Burası bizim için farklı bir tecrübe oldu. Bir acente sayesinde burayı bulduk. Çok hoşuma gitti. Daha önce böyle bir deneyim yaşamamıştık. Ailem ile birlikte geldim. Ters Evi çok sevdik. Bolca fotoğraf çektik,” ifadelerini kullandı.

Ziyaretçilerden Yoğun İlgi

Trabzon'da Turizm Yolu Yenilendi! Santa Harabeleri’ne Konforlu Ulaşım Trabzon'da Turizm Yolu Yenilendi! Santa Harabeleri’ne Konforlu Ulaşım

Ters Ev, yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra özellikle Arap turistler tarafından büyük ilgi görüyor. İlginç yapısı ve baş döndüren deneyimiyle Ters Ev, Trabzon’un turist çekim noktalarından biri haline gelmiş durumda.

Editör: Birol Sancak