Yusuf Yazıcı transfer olduğu Fransız ekibi Lille’deki ilk yılında bu takımın şampiyonluğuna büyük katkı yaparken ikinci sezon yaşadığı düşüş sonucu geçen sezon Trabzonspor’a kiralanmıştı.

Ancak Bordo-Mavili kulüpteki ikinci denemesinde bekleneni veremeyip yeniden Lille’ye dönen Yazıcı kısa bir duraklama döneminin ardından hem futboluyla hem de attığı gollerle ses getirmeye başladığı gibi yeniden A Milli Takımın kadrosuna da dahil oldu. 

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Hücum Hattı Seçenekleri Arasında Karar Vermekte Zorlanıyor Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Hücum Hattı Seçenekleri Arasında Karar Vermekte Zorlanıyor

Son olarak Ligue 1 de Metz ile oynayıp 2-0 kazandıkları maçta Lille’nin ikinci golünü kaydeden Yusuf Yazıcı 18. Maçta 6. Golüne de ulaşmış oldu.

Bilindiği gibi 26 yaşındaki orta saha Konferans Liginde Lille’in 2-0 kazandığı Ljubljana mücadelesinde attığı golle Fransız ekibinin Avrupa Kupalarında en çok gol atan futbolcusu unvanını elde ederek bu kulübün tarihine geçmişti. 

TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Ayşe Sancak