Yusuf Yazıcı transfer olduğu Fransız ekibi Lille’deki ilk yılında bu takımın şampiyonluğuna büyük katkı yaparken ikinci sezon yaşadığı düşüş sonucu geçen sezon Trabzonspor’a kiralanmıştı.
Ancak Bordo-Mavili kulüpteki ikinci denemesinde bekleneni veremeyip yeniden Lille’ye dönen Yazıcı kısa bir duraklama döneminin ardından hem futboluyla hem de attığı gollerle ses getirmeye başladığı gibi yeniden A Milli Takımın kadrosuna da dahil oldu.
Son olarak Ligue 1 de Metz ile oynayıp 2-0 kazandıkları maçta Lille’nin ikinci golünü kaydeden Yusuf Yazıcı 18. Maçta 6. Golüne de ulaşmış oldu.
Bilindiği gibi 26 yaşındaki orta saha Konferans Liginde Lille’in 2-0 kazandığı Ljubljana mücadelesinde attığı golle Fransız ekibinin Avrupa Kupalarında en çok gol atan futbolcusu unvanını elde ederek bu kulübün tarihine geçmişti.
TAKA/AYŞEN KARABİNA