İsrail'in Zulmüne Karşı Tek Ses, Tek Yürek

Şehit Necmi Çakır adına Hayrat Dağönü yaylasında fidan dikimi gerçekleştirildi Şehit Necmi Çakır adına Hayrat Dağönü yaylasında fidan dikimi gerçekleştirildi

Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yaptığı açıklamada, Akçaabat'ın tek yürek, tek renk olduğunu vurguladı. İsrail'in Filistin'de ve Gazze'de gerçekleştirdiği soykırımı sert bir dille kınayan Ekim, insanlık dışı bu zulme karşı birlik ve beraberlik içinde olduklarını belirtti. Filistin'e ve Gazze'ye destek sloganları eşliğinde yapılan yürüyüşte, İsrail'in savaş hukukuna uymadan sivilleri hedef alarak gerçekleştirdiği katliamların protesto edildiğine dikkat çekti.

İnsanlık Adına İsyan: Gazze'ye Destek Mesajı

Ekim, Gazze'ye yapılan bu katliamlara sessiz kalmayacaklarını ve Filistin'in sesi olacaklarını ifade etti. İsrail'in işlediği suçlara karşı insanlık adına isyan ettiklerini ve bu zulme karşı sessiz kalmayacaklarını belirten Ekim, dünya genelinde yapılan bu tür etkinliklerin önemine değindi. Yürüyüş, Gazze için yapılan dualarla sona erdi.


Bu etkinlik, Akçaabat halkının Filistin'e ve Gazze'ye olan duyarlılığını ve dayanışma ruhunu göstermesi açısından önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Muhabir: BİROL SANCAK