Altın ve Dolarda Kıyamet Kopacak! Piyasanın Kurdu Sıkıntılı Günler Kapıda Duyurdu Altın ve Dolarda Kıyamet Kopacak! Piyasanın Kurdu Sıkıntılı Günler Kapıda Duyurdu

Önceki rekor seviyesi olan 20 Mart'taki 2.188 doları yakın takip ediyor. Altın ons fiyatındaki bu artış ABD enflasyon verileri öncesinde gerçekleşiyor ve 2.200 dolar seviyesinin yakınında seyrediyor.
Yerel Piyasalarda Gram Altın Hareketleniyor
Metin: Yurt içinde de piyasalarda gram altın fiyatlarında yukarı yönlü hareket sürüyor. Birkaç günlük durgunluktan sonra, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde hareketin devam etmesi bekleniyor.
Seçimler Sonrası Piyasaların Durumu Belirleyici Olacak
Seçimlerin ardından ise piyasanın durumu, özellikle iç piyasada fiyatın seyrini belirleyecek. Dolardaki herhangi bir ivmenin altın fiyatlarını hızlı bir şekilde artırması bekleniyor.
Altın Ticaretindeki Kotalar Fiyatları Etkiliyor
Metin: Altın ticaretindeki kotaların fiyatları etkilediğine dikkat çeken uzmanlar, bu kotaların hem sektör mensuplarını hem de tüketicileri olumsuz etkilediğini belirtiyorlar. Bu kotalar nedeniyle altın fiyatlarının dünya ortalamasından daha yüksek olduğunu vurguluyorlar.
Darphane Üretim Kapasitesini Artırıyor
Darphane yönetimi, piyasadaki talep artışını karşılamak amacıyla üretim kapasitesini artırıyor. Geçtiğimiz haftalarda çift vardiyaya geçen Darphane, cuma ve cumartesi günleri de fazla mesai yapıyor. Haziran sonunda Kartal'daki fabrikasının devreye alınmasıyla günlük üretim kapasitesinin daha da artması bekleniyor.
Altın Fiyatlarında Devam Eden Hareketlilik
Uzmanlar, altın fiyatlarındaki bu hareketliliğin devam edeceğini ve seçimler sonrasında piyasalarda daha hızlı değişimlerin yaşanabileceğini belirtiyorlar. Özellikle dolar fiyatındaki hareketlerin altın fiyatlarını etkilemeye devam edeceği öngörülüyor.
Talep Artışı ve Piyasa Değişimleri
Geçtiğimiz haftalarda yaşanan yoğun talep sonrasında gram altına anlık ulaşımda sıkıntılar yaşanmış olsa da, bu hafta bir miktar genişleme yaşandığı gözlemleniyor. Piyasadaki talep artışı ve fiyat değişimleri yakından takip ediliyor.
Bu şekilde başlık altında alt başlıklarla ve uygun metinlerle haberinizi organize edebilirsiniz.

Kaynak: VATAN