Konak Camisinde toplanan halk akşam namazını kıldı. Namazın ardından toplanan kalabalık yaşanılan zulme karşı Meydan Parkı'na doğru yürüdü. Anadolu Gençlik Derneği Trabzon şube Başkanı Muhammed Eskici burada basın açıklamasında bulundu. Basın açıklaması sonrası İsrail bayrağı yakıldı. 

Eskici, "Yüz yıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden katleden, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail, dün akşam Gazze’de masum insanların tedavi edildiği bir hastaneyi vurarak pervasız caniliklerine bir yenisini daha ekledi. 

Siyonist İsrail bu saldırısıyla hiçbir sınır tanımadan gözünü kan bürümüş bir vampir gibi, hayvanlardan daha aşağılık karakteriyle bir kez daha insanlığın baş düşmanı olduğunu ortaya koydu. Ortadoğu’nun gayr-i meşru çocuğu İsrail, İslam topraklarına yerleştirildiği günden bu yana vahşet dolu kanlı tarihiyle huzurun ve barışın katili olduğunu ayan beyan gözler önüne sermiştir. Hastane vuracak kadar alçaklaşan Siyonist rejim, mazlum Filistin halkının kendi topraklarına sahip çıkmak için adeta bir kurtuluş savaşı vererek ortaya koyduğu haklı direnişinin karşısında ödlekliğinden dolayı mertçe savaşmaktan korkarak sivil insanları hedef almıştır. Bu sınır tanımaz zulümleriyle İsrail bir katiller şebekesi olduğunu bir kez daha dünyaya göstermiştir” dedi.

ZAFER YAKINDIR

Eskici, “insanlığın baş düşmanı Siyonizm’e ve onun hizmetkârlarına seslenmek istiyoruz: Ey Allah’ın lanetlediği kavim, ey İsrail! Ne kadar zulmederseniz edin, ne kadar kan dökerseniz dökün,Mescidi Aksa’yı, Kudüs’ü, Filistin’i bizden koparamayacaksınız! 

İşte biz aksa için canını vermeye hazır on binler yüzbinler milyonlar olarak daima karşınızda olacağız. Tarih sahnesinden silinip gideceğiniz güne kadar sizinle mücadele edecek, kanımızın son damlasına kadar savaşacağız.

Üniversiteler kapansın! Eski bir bakanımız bunu neden söyledi Üniversiteler kapansın! Eski bir bakanımız bunu neden söyledi

İşte yakın bir zaman önce olduğu gibi hiç beklemediğiniz bir anda sizi bu coğrafyadan söküp atacağımız günler yakındır. Zafer İslam’ındır. Zafer Allah’ındır. Zafer inananlarındır. Ve zafer yakındır!" diye konuştu.