Şu an için soru işaretleriyle dolu bir durum söz konusu. 

Peki, Beşikdüzü ilçesinde belediye başkanlığı için Cumhur İttifakı'nın hangi parti tarafından aday gösterilecek? AK Parti mi, yoksa MHP mi?

Dün gerçekleştirilen ön seçimler, ilçenin siyasi geleceği üzerinde belirleyici olacak gibi görünüyor. Mevcut belediye başkanı Ramis Uzun'un ön seçimlere katılmayışı, ilginç bir gelişmeye yol açtı. Ön seçimlerde en yüksek oyu alan isim ise Burhan Cahit Erdem oldu. Şimdi merakla beklenen, Cahit Erdem'in CHP'den ilçeye aday gösterilip gösterilmeyeceği.

CHP Çukurçayır Seçim Koordinasyon Merkezi'nde Coşkulu Açılış Töreni CHP Çukurçayır Seçim Koordinasyon Merkezi'nde Coşkulu Açılış Töreni

Ancak burada da bir soru işareti var: Eğer Cahit Erdem CHP'den aday gösterilirse, mevcut belediye başkanı Ramis Uzun bağımsız bir aday olarak seçimlere katılabilir. Bu durum, ilçe siyasetine daha fazla renk katacak gibi görünüyor.

Beşikdüzü ilçesindeki belirsizlik, ilçe halkı arasında da büyük bir merakla takip ediliyor. Ramis Uzun'un ilçede yaptığı çalışmalar, ona avantaj sağlıyor gibi görünse de, sonuçlar seçim gününe kadar netlik kazanmayabilir.

Sonuç olarak, Beşikdüzü ilçesi, Trabzon'un seçimlerdeki en sürpriz ilçesi olacak gibi gözüküyor. Cumhur İttifakı'nın adayının kim olacağı ve CHP'de yaşanan gelişmeler, ilçenin siyasi geleceğini şekillendirecek gibi duruyor. Seçimler yaklaştıkça, ilçenin kaderi de netlik kazanacak.

TAKA/ TUNCAY UÇKUN

Editör: Ayşe Sancak