Yasa, Çarşamba Günü Yasalaşacak

HaberTürk'ün aktardığına göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşmeleri devam eden torba yasada yer alan çalışan emeklilere bir defaya mahsus 5 bin TL ikramiye ödenmesine ilişkin düzenleme, önümüzdeki çarşamba günü yasalaştırılacak. AK Parti Grup Başkanlığı, yılbaşına yetiştirilmek üzere bütçeden hemen sonra torba yasanın kalan maddelerini gündeme alacak. Planlamalara göre, önümüzdeki hafta çarşamba gecesi bütün maddelerin Genel Kurul'dan geçirilmesi öngörülüyor.

Emekli İkramiyesi 28-29 Aralık'ta Yatırılacak

Beyaz Eşya Sektöründe Kredi Kartı Endişesi: Fiyatlar Artıyor! Beyaz Eşya Sektöründe Kredi Kartı Endişesi: Fiyatlar Artıyor!

Bankalara gerekli talimatlar iletildi ve hazırlıklar tamamlandı. Emekli ikramiyeleri, 28-29 Aralık tarihlerinde yaklaşık 5 milyon çalışan emekliye ödenecek. Bu ödemelerle birlikte, emeklilerin yıl sonunu daha mutlu ve umutlu bir şekilde karşılamaları bekleniyor.

Bu gelişmelerle birlikte, çalışan emekliler arasında uzun süredir merakla beklenen 5 bin TL ikramiye konusu netlik kazandı. Yılsonu ödemeleriyle emekliler, maddi desteklerini daha erken alarak yeni yıla umut dolu bir başlangıç yapacaklar.
HaberTürk

Editör: Doğukan ÖZKURT