Basın İlan Kurumu Ve Teknoloji Basın İlan Kurumu Ve Teknoloji

Sevgili Okurlar; Geride kalan hafta sonuna doğru Rize’nin duayen gazetecilerinden İsmet Kösoğlu tamamen iyi niyetle ve Rize Havalimanının koruma kollama  amaçlı bir haber gönderdi.
Rize Havalimanının kapısında 5 adeta köpek ve yanlarında turistler. Haberi yazarken de Pazar Belediyesine çağrı yaptı: ‘Bu köpeklere sahip çıkın’
Son dönemde Türkiye’nin en önemli sorularından birisi de sokak köpekleri. Sadece Rize’de değil Tabzon’da bankaların önünde de yatan ve  bankamatiğe gidenleri ürküten sokak köpekleri mevcut.
BİZ KARDEŞİZ
Tamamen uyarı amaçlı yapılan haber tersyüz edilmeye çalışıldı. Rize temsilcimiz Alihan Telatar da tepki gösterdi, ‘Bu haber doğru olmadı. Rize havalimanını istemiyor musunuz’ Aksine Rize havalimanının yapılmasından mutlu oldu. Modern bir havalimanı, gittik, gezdik ve gördük te aynı zamanda. Onun için Rize ile birlikte Trabzon arasını açmak isteyen ve çeşikli paylaşımlar yapanların çabaları beyhudedir. TAKA Gazetesi’nin Karadeniz Bölgesindeki tüm illere bakışı nettir.
ÇAKIRGÖL SEVDAMIZ
Değerli Okurlar; Trabzon’un önündeki en önemli projelerden birisi de Çakırgöl Projesi. Karayolları Genel Müdürü iken Çakırgöl’e çıkan ve yolu gözden geçiren Bayındırlık eski Bakanı Faruk Özak ile Abdulkadir Uraloğlu yol ve tesisle ilgili kararlı idiler. Özak ile birlikte bu kez de TTSO Başkanı Erkut Çelebi bir araya geldiler ve değerledirme yaptılar. Çakırgöl nasıl turizme kazandırılır bunun yatırım imkanlarını arayacaklar.
BİZDEN HABERLER
TAKA Gazetesi’nin eski yazarlarından Fatma Babuşçu önemli bir esere imza attı. Yeni kitabının ilk sayısı da imza günü yapmadan bitti. ‘Sinadiza Kaçamakları Düzköy’ adını verdiği kitabı imzalayarak bizlere de getirdi. Kendisini tebrik ediyor başarılar diliyoruz.
Değerli Okurlar, Yazı İşleri Müdürümüz Atakan Tok da bir süredir izinde idi. İzin derken mutlu haberle döndü. Atakan Tok ile önceki çalışanlarımızdan Ezgi Tok’un nurtopu gibi çocukları meydana geldi. Son derece sağlıklı bebeğe hoş geldin diyor Atakan ve Ezgi’yi tebrik ediyoruz.
YILLARCA UYARDIK DUYMADILAR
Sevgili Okurlar; Türkiye geçen hafta içinde Hakem Halil Umut Meler’in dövülmesine kilitlendi. Ankaragücü-Rizespor maçında hatalı yönetim gösterdiği gerekçesiyle Ankaragücü başkanı ve yakınları tarafından Halil Umut Meler dövüldü. Ve Türkiye ayağa kalktı. TAKA Gazetesi olarak yıllardır yayınlarımızı sürdürüyoruz ve İşin buralara geleceğini aktarıyoruz. İstanbul’da Fenerbahçe maçında aleyhimize verilen penaltılar attığımız gollerin iptal edilmesi ve Mete Kalkavan’ın 9 maçlık cezasının 3 maça indirilmesi tazeliğini korurken bunlar oldu. Aynı Mete Kalkavan’da bildiri okudu! Türk futboluna ekonomik olarak ve fiili olarak neşter vurulmalı.
MUTLU HAFTALAR TAKA

Editör: Doğukan ÖZKURT