Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayı ve CHP üyesi Erdal Beşikçioğlu, mal varlığını açıklayarak diğer siyasetçilere katıldı. Beşikçioğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, mal varlığının kaynaklarını detaylandırdı.

Beşikçioğlu'nun açıklamasına göre, mal varlığının temel kaynakları arasında devlet memuriyeti (Devlet Tiyatroları) ve sinema-dizi projelerinden elde ettiği gelirler bulunuyor. Açıklamasında, "Tüm mal varlığım, devlet memuriyetim (Devlet Tiyatroları), Tatbikat Sahnesi ile uzun yıllar emek verdiğim sinema ve dizi filmlerden sağladığım birikimle edinilmiştir" ifadelerine yer verdi.

Beşikçioğlu'nun mal varlığı şu şekilde sıralandı:

Trabzon Tiyatro Festivali'nde Sanat Dolu Açılış. Başkan Genç ve Sanatseverlerin Bir Araya Geldi Trabzon Tiyatro Festivali'nde Sanat Dolu Açılış. Başkan Genç ve Sanatseverlerin Bir Araya Geldi
  1. Ankara Çankaya Güven Mahallesinde Kat Mülkiyeti Mesken
  2. İstanbul Zeytinburnu’nda Kat Mülkiyeti 2 Katlı Ofis
  3. İzmir Çeşme Ardıç Mahallesinde Bahçeli Dubleks Ev
  4. İzmir Konak Göztepe’de Kat İrtifakı Mesken
  5. İzmir Urla Yenikent’te Kat Mülkiyeti Dubleks Mesken
  6. 2020 Model Compass Jeep Marka Otomobil
  7. 2016 Model A4 Audi Marka Otomobil

Erdal Beşikçioğlu'nun mal varlığını açıklaması, şeffaflık ve hesap verebilirlik anlayışının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor ve siyasetçilerin bu konuda daha fazla transparan olması gerektiğine dikkat çekiyor.

Muhabir: AYŞE SANCAK