Hastane İhtiyaç

Trabzon Teknokent'ten Sağlıkta Yeni Dönem: Online ve Telefonla Tanı ve Tedavi Trabzon Teknokent'ten Sağlıkta Yeni Dönem: Online ve Telefonla Tanı ve Tedavi

Bayraktutan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bugün; Artvin'imizin, Hopa'mızın şair ceketli çocuğu Kazım Koyuncu'nun aramızdan ayrılışının 19'uncu yıl dönümü. Çernobil faciası sonrası Doğu Karadeniz Bölgesi'nde her geçen gün artan kanser vakaları nedeniyle bölge halkı kanser hastalığı tanısıyla hastanelere akın etmiş ve tedavisi için çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalmıştır. Kanser nedeniyle gerçekleşen ölümler Karadeniz'de hemen hemen her eve uğramış, her ailenin canını yakmıştır. Karadeniz'de her geçen gün artan kanser hastalığı sebebiyle tedavi için diğer illere sevk bekleyen bölge halkının mağduriyetlerinin giderilmesi ve kanser hastalığının yerinde tedavisinin sağlanabilmesi adına Artvin ilinde onkoloji hastanesinin açılması elzemdir."

Bayraktutan, konuşmasında Karadeniz Bölgesi'ndeki kanser hastalarının yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, bölge halkının tedavi için diğer illere gitmek zorunda kaldığını ve bu durumun büyük mağduriyetlere neden olduğunu belirtti. Artvin ilinde bir onkoloji hastanesi açılmasının, kanser hastalarının yerinde tedavi edilmesi ve bölge halkının sağlık hizmetlerine daha kolay erişebilmesi için önemli bir adım olacağını vurguladı.

 

Muhabir: BİROL SANCAK