Suiçmez, konuşmasında şunları söyledi: "Nazım Hikmet 'Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?' diye sormuştu. Abidin Dino mutluluğun resmini yapmış mı bilmiyorum ama AKP iktidarı emek hırsızlığının resmini yapmıştır. Ülkemizde iktidar hariç herkes mülakatın kaldırılmasında hemfikirdir. Peki, iktidar ne yapıyorsunuz? Kurduğunuz liyakatsiz düzen devam etsin diye torpilin kaynağı mülakatlara devam ediyorsunuz.

Hataylı bir depremzede olan Gökhan Kuşcuoğlu, 2023 yılında girdiği idari yargı sınavında 93 puanla Türkiye 2'ncisi olduğu hâlde geçtiğimiz aylarda yapılan mülakatla elenmiştir. Yine idari yargı sınavında Türkiye 3'ncüsü olan Özgür Taşçı mülakatta elenmiştir. Pes doğrusu, mülakatlarla emek hırsızlığı, gelecek hırsızlığı, umut hırsızlığı yaparak bu ülkede hırsızlığın resmini yaptınız."

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı: İktidar İçin Neler Söyledi? İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı: İktidar İçin Neler Söyledi?

Suiçmez, mülakat sisteminin adaletsiz olduğunu vurgulayarak, bu sistemin gençlerin umutlarını ve emeklerini çaldığını belirtti.

Muhabir: BİROL SANCAK