Karadeniz Gazetesi'ne yaptığı ziyarette, basın mensuplarının toplumu aydınlatma ve bilgilendirme görevinin önemine vurgu yapan Saral, Trabzon'un teknolojik gelişmelere ayak uydurması gerektiğini belirtiyor. Engelli araçları için şarj istasyonları ve kiosk uygulamalarının yanı sıra akıllı şehir dönüşümü için Trabzon İl Bilgi Sistemi'nin oluşturulmasının önemini vurguluyor.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'ya Tebrik Ziyaretleri Devam Ediyor Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'ya Tebrik Ziyaretleri Devam Ediyor

Saral, bu çalışmanın Trabzon'da eğitimden güvenliğe, afet yönetiminden çevre duyarlılık planlarına kadar birçok alanda çözümler üretmeyi sağlayacağını dile getiriyor. Ayrıca, şehri turizm, sanat, kültür ve eğitim kenti haline getirerek herkesin özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturacaklarını vurguluyor.

Son olarak, iftardan sonra Düzköy'de gerçekleştirdiği vatandaş ziyaretlerinde CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ve il/ilçe yönetimiyle birlikte coşkuyla karşılanan Saral, Trabzon'u mutlu insanların kenti haline getirme hedefini bir kez daha vurguluyor.

TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Birol Sancak