Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anneler Günü vesilesiyle sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Tüm annelerin gününü kutlayan Erdoğan, hayatta olmayan anneleri de minnetle anarak onlara rahmet diledi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan, annelerin sevgi, merhamet ve fedakarlık gibi güzel hasletlerin örneği olduğunu vurguladı. Şehit anneleri ve hayatta olan tüm annelere değer verilmesi gerektiğini belirten Erdoğan, annelerin hayatımızdaki etkilerini hatırlamanın önemine dikkat çekti.

Mesajında annelerin evlatlarına olan merhametinin eşsiz olduğunu ifade eden Erdoğan, onların dualarının önemine vurgu yaparak annelere teşekkür etmenin yanı sıra hayatları boyunca annelerin dualarının güç kaynağı olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu anlamlı mesajı, Anneler Günü'nü kutlayanlar tarafından büyük beğeni topladı ve sosyal medyada geniş yankı buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti:

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Erkan’dan iddialı açıklamalar İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Erkan’dan iddialı açıklamalar

"Sevgi, merhamet ve fedakarlık gibi güzel hasletlerin örnekleri olarak annelerimiz, hayatımızın en değerli hazineleridir. Başta aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli şehit anneleri olmak üzere, bu eşsiz hazineye sahip çıkmalı, annelerimize verdiğimiz kıymeti her fırsatta en güzel şekilde göstermeliyiz. Bir annenin evladına olan merhametiyle mukayese edilebilecek derecede çok az insani duygu vardır. Annelerimize teşekkür etmekle kalmayıp hayatımız üzerindeki etkilerini de hatırlamak için bugün çok anlamlı bir fırsattır. Cenneti annelerin ayakları altında gören inancın mensupları olarak yüklendiğimiz sorumlulukları ve görevleri ifa ederken, annelerimizin hayır dualarının en önemli güç kaynaklarımızdan biri olduğunu unutmamalıyız."

Kaynak: HABER MERKEZİ