İşte Gürdoğan’ın açıklaması: “İhracatın Trabzon ve bölgemiz için önemine dikkat çektik. Trabzon dışındaki Trabzon kökenli iş adamlarının ilimize davet edilmesi, il dışındaki iş adamlarının da ziyaret edilerek Trabzon’a yatırım ortamının iyileştirilmesini aktardık.

Yine Trabzon’u Sivas, Malatya ve benzer illerde olduğu gibi sanayi bakanlığının oluruyla cazibe merkezi programına alınması ve yatırım ortamının iyileştirilmesi, istihdama yönelik tekstil gibi sektörlerin gelişmesinin sağlanması önemlidir. Trabzon için ticaret bakanlığının Mehmet Muş döneminde hazırlanan Trabzon strateji programı izlenerek yol haritasının hayata geçirilmesi aciliyet arz etmektedir. STK ve iktidarıyla, muhalefetiyle birlikte geçmişte olduğu gibi bugün de  birliktelik sergilememiz gerektiğini dile getirdik. Başarı dileklerimizle ziyareti tamamlamış olduk.”

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti

Başkan Kaya ise “Trabzon’dan yapılan ihracatın artırılması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN