Başkan Ekim, yaptığı açıklamada, "Üretim odaklı bir belediyecilik anlayışıyla hem Akçaabat'ımızın hem de hemşehrilerimizin tarım alanında kalkınmasına katkıda bulunmaya devam ediyoruz." dedi. Protokol kapsamında, uygun şartlara sahip arazilere 3,5 milyon tutarında 10 adet sera kurulumu yapılacağını belirtti. Bu projenin maliyetinin 2,5 milyonunun DOKAP tarafından, geri kalanının ise belediye tarafından karşılanacağını dile getirdi.

Başkan Ekim, "Şehrimizin tarımsal potansiyelini ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Akçaabat'taki topraklarımızın kıymetini biliyor ve bu zenginliğimizi doğru tarım politikaları ile çevre dostu uygulamalarla koruyoruz." şeklinde konuştu. Ayrıca, tarıma yapılan her yatırımın Akçaabat'ın ve gelecek nesillerin kalkınması için yapılan bir yatırım olduğunu vurguladı.

Doğal Güzellik ‘Timsah Adası’ Ordu’da Ziyaretçi Akınına Uğruyor Doğal Güzellik ‘Timsah Adası’ Ordu’da Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Protokol kapsamında, 10 adet 500 metrekarelik sera kurulumu gerçekleştirileceği belirtildi. Başkan Ekim, DOKAP ile imzalanan protokolün Akçaabat'a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaynak: İHA