Dolar sahipleri için heyecanlı bir gün! ABD'deki enflasyon verilerinin açıklanması öncesinde dolar ve euro kurları dalgalı bir seyir izliyor. Türkiye'de dezenflasyon önlemleri ve tasarruf programlarının duyurulmasıyla birlikte piyasalarda tedirginlik hakim.

Mini 2. EYT paketi listesi belirlendi! Prim günü 3600-4500 olanlara müjde vurdu! 50-55-59 yaşında... Mini 2. EYT paketi listesi belirlendi! Prim günü 3600-4500 olanlara müjde vurdu! 50-55-59 yaşında...

Günün odak noktası, ABD'de enflasyon verilerinin açıklanacağı saat olan 15.30'a çevrildi. Beklentiler, fiyat baskılarının azaldığını gösterecek enflasyon oranının %3.6 seviyesinde gerçekleşeceği yönünde. Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyonla mücadelede sabırlı olunması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'de ise Merkez Bankası, ülkenin dezenflasyon sürecinin kritik bir evresinde olduğunu belirtti. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda uygulanacak tasarruf paketini açıkladı. Ancak, kur korumalı mevduattan çıkış için kesin bir tarih vermedi.

Dolar/TL kuru güne 32.28 TL'den başlarken, Euro 34.96 TL'den işlem gördü. Doların günlük ve yıllık performansı da yakından takip ediliyor. HSBC'nin dolar/TL beklentisi ise yavaş ve sınırlı bir şekilde yukarı yönlü hareket edeceğini öngörüyor ve yıl sonunda 37-40 aralığında olabileceğini belirtiyor.

Dolar sahipleri, bugünün önemini ve belirlenen saatleri göz önünde bulundurarak işlem stratejilerini planlamalı. ABD enflasyon verileri, piyasalarda önemli bir volatiliteye neden olabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ