Dünya çapında tanınan milyarder yatırımcı ve "Zengin Baba Yoksul Baba" kitabının yazarı Robert Kiyosaki, yatırımcılara altın değerinde tavsiyelerde bulundu. Kiyosaki, yatırım yapacaklara "doları bırakın, bunun yerine başka bir alana yönelin" diyerek piyasa analizleri ve öngörülerini paylaştı.

Dolar ve Euro Yükselişte: Rekor Seviyelere Ulaştı Dolar ve Euro Yükselişte: Rekor Seviyelere Ulaştı

Kiyosaki, sosyal medyada paylaştığı bir videoda, finansal sistemlerin ve imparatorlukların nihayetinde sona erdiğini belirterek, ABD finans sisteminin çöküşüne ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. ABD'nin 1964 yılında para merkezli bir sisteme geçiş yaparak çöküşün ilk adımlarını attığını öne süren Kiyosaki, yatırımcıların bu değişikliklere dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

Ünlü milyarder, ekonomide yakın zamanda yaşanacak önemli değişikliklere işaret ederek, yatırımcılara ekonomik açıdan esnek olmalarını tavsiye etti. Geleneksel ekonomik tavsiyelere uyanların zor zamanlar yaşayabileceğini belirten Kiyosaki, borç kullanarak servet yaratmanın önemini de vurguladı.

Kiyosaki, gelecekteki ekonomik krizlerin habercisi olarak Çin’in yükselişini ve ABD için oluşturduğu potansiyel tehlikeleri işaret etti. Yatırımcılara, dolar yerine altın ve gümüş gibi değerli metallere yatırım yapmalarını önererek, bu yönde stratejik hamleler yapmanın önemine dikkat çekti. Bu tavsiyeler, yatırımcılar için yeni bir bakış açısı ve fırsatlar sunuyor.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Doğukan ÖZKURT